Home Kategorie Życie „Putin się wściekł”. Dziennikarz ujawnia, co dzieje się na Kremlu.
23.91K

„Putin się wściekł”. Dziennikarz ujawnia, co dzieje się na Kremlu.

„Putin się wściekł”. Dziennikarz ujawnia, co dzieje się na Kremlu.

Niedzielny ostrzał lotniska w Winnicy, w którym zginęło 9 osób, mógł nie okazać się dla Rosjan tak skuteczny, jak przedstawia to tamtejsza propaganda.

W niedzielę rosyjskie wojska przeprowadziły ostrzał lotniska w Winnicy. Obiekt został całkowicie zniszczony. W nalocie śmierć poniosło 9 osób, w tym 5 cywilów.

Lotnisko zostało zniszczone ośmioma rakietami wystrzelonymi z Morza Czarnego. W efekcie wybuchł pożar w magazynach i zniszczeniu uległ budynek administracyjny na terenie obiektu.

Jak pisze portal Hromadske, powołując się na Wojskową Telewizję Ukrainy, sam atak mógł nastąpić z separatystycznego Naddniestrza, gdzie Rosjanie utrzymują 1500-osobową grupę żołnierzy.

Jak pokazują opublikowane przez New York Times zdjęcia satelitarne, które wykonano tuż po ostrzale pasa startowego, nie widać zbyt dużych zniszczeń. Na to samo wskazuje analiza autorstwa Stevena De La Fuente z Instytutu Studiów Międzynarodowych w Middlebury.

Eksperci twierdzą, że do ataku użyto pocisków dalekiego zasięgu wystrzelonych z bombowców Tu-95 lub Tu-160. Rakiety te są bardzo drogie, a Rosjanie mają ich posiadać mniej niż 1000. Jak przekonuje dziennikarz śledczy Christo Gozew, Putin miał się wściec, gdy dowiedział się o tych stratach.

Zdaniem dziennikarza dyktator z Kremla nie jest na bieżąco informowany o skali rosyjskich strat, ani tym bardziej o nastawieniu ukraińskiego społeczeństwa do armii rosyjskiej.

– „Boją się mu to zgłosić” – mówi Gozew.

PILNE! „Rosjanie rozważają wysadzenie magazynów amoniaku”.

Źródło: gazeta.pl

Masaż - Czekolada w firmie Go2Slim Studio Modelowania Sylwetki
Masaż - Czekolada w firmie Go2Slim Studio Modelowania Sylwetki
93,60 zł
180,00 zł
Oferta zakończona!
Do 48% zniżki na: Masaż - Czekolada w firmie Go2Slim Studio Modelowania Sylwetki

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz