Home Kategorie Poruszające Marianna z ostrzelanego szpitala w Mariupolu urodziła. Jej zdjęcie obiegło cały świat.

Marianna z ostrzelanego szpitala w Mariupolu urodziła. Jej zdjęcie obiegło cały świat.

Marianna z ostrzelanego szpitala w Mariupolu urodziła. Jej zdjęcie obiegło cały świat.

Marianna, jedna z pacjentek zbombardowanego przez Rosjan szpitala położniczego w Mariupolu, urodziła w czwartek wieczorem zdrową córkę – przekazała dziennikarka Olha Tokariuk.

W środę wojska putinowskie ostrzelały szpital dziecięcy i położniczy w Mariupolu. W ataku zginęły trzy osoby, w tym jedno dziecko.

– „Zbombardowanie z powietrza szpitala jest ostatecznym dowodem. Dowodem na to, że dochodzi do ludobójstwa na Ukraińcach […] Nigdy nie popełniliśmy i nigdy nie popełnilibyśmy takiej zbrodni wojennej w miastach Donieck, Ługańsk czy w żadnym regionie” – mówił później prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Internet obiegły zdjęcia zniszczonego obiektu i uciekających ciężarnych kobiet. Jedną z nich była Marianna, influencerka modowa, którą sfotografowali pracownicy Associated Press. Kobieta uciekła przed śmiercią, a następnego dnia powitała na świecie córeczkę.

– „Otrzymałam wiadomość od krewnej Marianny – ciężarnej dziewczyny ze zbombardowanego szpitala w Mariupolu. Udało im się skontaktować telefonicznie. W czwartek ok. godz. 22 Marianna urodziła zdrową córeczkę” – przekazała dziennikarka portalu Suspilne Olha Tokariuk.

Niestety na tym dobre informacje się kończą. Dziewczyna i jej dziecko mieszkają aktualnie w skrajnie trudnych warunkach, bez ogrzewania, a miasto cały czas jest ostrzeliwane przez Rosjan.

Rosjanie zaatakowali ośrodek z materiałami promieniotwórczymi.

Infuzja tlenowa na głowę
Infuzja tlenowa na głowę
99,99 zł
200,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Infuzja tlenowa na głowę z detoksem, peelingiem i ampułką od 99,99 zł w salonie Health&Beauty w Bielsku-Białej (do -58%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz