Home Kategorie News Putin zmienia ustawienie wojsk. Pojawiły się nowe dane wywiadowcze.
9.36K

Putin zmienia ustawienie wojsk. Pojawiły się nowe dane wywiadowcze.

Putin zmienia ustawienie wojsk. Pojawiły się nowe dane wywiadowcze.

Przez ograniczone postępy i utrzymujące się problemy Rosja prawdopodobnie stara się zmienić ustawienie swoich wojsk na terenie Ukrainy, aby wznowić działania ofensywne – informuje brytyjskie ministerstwo obrony.

Wojna na Ukrainie nie układa się po myśli Władimira Putina. Pomimo większej liczebności wojsk i w teorii lepszego wyposażenia, Rosjanie nie potrafią pokonać ukraińskiej armii, ani przejąć całkowitej kontroli nad którymkolwiek większym miastem.

Brytyjskie ministerstwo obrony opublikowało w piątkowy poranek codzienną aktualizację wywiadowczą. Wynika z niej, że „jest wysoce mało prawdopodobne, że Rosji udało się osiągnąć cele nakreślone w jej planie sprzed inwazji”.

– „Rosyjskie siły lądowe nadal dokonują ograniczonego postępu. Problemy logistyczne, które utrudniały rosyjski ruch naprzód, nadal się utrzymują, podobnie jak silny opór ukraiński” – napisano.

– „Rosja prawdopodobnie stara się przestawić swoje siły i zmienić ich ustawienie, aby wznowić działania ofensywne w najbliższych dniach. To prawdopodobnie będzie obejmowało operacje przeciwko stolicy Kijowowi” – dodano w komunikacie.

Szefowa wywiadu USA: „Putin się nie wycofa. Dalej będzie eskalował wojnę”.

Masaż - Czekolada w firmie Go2Slim Studio Modelowania Sylwetki
Masaż - Czekolada w firmie Go2Slim Studio Modelowania Sylwetki
93,60 zł
180,00 zł
Oferta zakończona!
Do 48% zniżki na: Masaż - Czekolada w firmie Go2Slim Studio Modelowania Sylwetki

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz