Home Kategorie News „Dziś możliwy atak Białorusi na Ukrainę”. Padła konkretna godzina.
6.18K

„Dziś możliwy atak Białorusi na Ukrainę”. Padła konkretna godzina.

„Dziś możliwy atak Białorusi na Ukrainę”. Padła konkretna godzina.

Według ukraińskich wojskowych i urzędników, Białoruś przygotowuje się do inwazji na Ukrainę. Może do niej dojść jeszcze w piątek około 21.

Inwazja Rosji na Ukrainę trwa już ponad 2 tygodnie. Rosjanie pomimo licznej armii, nie osiągnęli zamierzonych celów i cały czas ponoszą dotkliwe straty.

Reuters informuje, że Władimir Putin „poprosił o pomoc” 16 tys. ochotników z Bliskiego Wschodu, którzy mają pomóc Rosjanom w walkach na Ukrainie. Agencja powołuje się na rosyjskie ministerstwo obrony.

Tymczasem portal Ukraińska Prawda, powołując się m.in. na anonimowe źródła wśród ukraińskich wojskowych i urzędników, poinformował, że Białoruś przygotowuje się do inwazji na Ukrainę. Może do niej dojść już w piątek przed godz. 21 czasu kijowskiego.

Informację taką zamieściło również Centrum Komunikacji Strategicznej i Bezpieczeństwa Informacji przy Ministerstwie Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy na swoim profilu na Facebooku.

– „Według wstępnych danych wojska białoruskie mogą dokonać inwazji już 11 marca o godzinie 21” – czytamy we wpisie.

Wcześniej dowództwo sił powietrznych Ukrainy poinformowało, że rosyjskie samoloty ostrzelały białoruską miejscowość na granicy z Ukrainą. Oceniono, że jest to prowokacja mająca na celu wciągnięcie sił zbrojnych Białorusi w wojnę przeciwko Ukrainie.

Rosjanie ostrzelali samochód. Zginęła para emerytów. „Wróg nie ma skrupułów”.

Zabiegi wyszczuplające
Zabiegi wyszczuplające
49,99 zł
200,00 zł
90 dni
do końca oferty!
5 zabiegów wyszczuplających na wybranych urządzeniach za 49,99 zł w Studiu Sylwetka w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz