Home Kategorie News Biden ogłasza kolejną decyzję w sprawie Rosji. Rosyjska wódka, kawior i diamenty zablokowane.
121

Biden ogłasza kolejną decyzję w sprawie Rosji. Rosyjska wódka, kawior i diamenty zablokowane.

Biden ogłasza kolejną decyzję w sprawie Rosji. Rosyjska wódka, kawior i diamenty zablokowane.

Po piątkowych rozmowach Joe Bidena z Wołodymyrem Zełenskim ogłoszono, że Stany Zjednoczone nakładają embargo na rosyjski alkohol, diamenty, owoce morza oraz blokują możliwość brania przez Rosję pożyczek z MFW i Banku Światowego.

Sankcje nakładane na Rosję są coraz mocniejsze z każdym dniem. Tym samym kraj Władimira Putina stał się historycznie najbardziej obciążonym międzynarodowymi sankcjami państwem na świecie. Pokonał nawet Iran, który w 10 lat otrzymał 3616 sankcji. Rosja w ciągu 14 dni otrzymała ich już ponad 5,5 tys. a lista z każdą godziną jest coraz dłuższa.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski rozmawiał w piątek z prezydentem USA Joe Bidenem o dalszym wsparciu dla obronności Ukrainy i zaostrzeniu sankcji wobec Rosji. Zełenski poinformował o rozmowie na swoim profilu w serwisie Twitter.

– „Odbyłem merytoryczną rozmowę z prezydentem Stanów Zjednoczonych Joe Bidenem. Przekazałem mu swoją ocenę sytuacji na polu walki i poinformowałem o zbrodniach Rosji na ludności cywilnej. Uzgodniliśmy dalsze kroki w celu wsparcia obronności Ukrainy i zaostrzenia sankcji wobec Rosji.”

Joe Biden oświadczył w piątek, że USA wraz z UE i państwami G7 zawieszą normalne stosunki handlowe z Rosją, odbierając jej status preferowanego partnera handlowego. Ogłosił też, że Rosja nie będzie mogła korzystać z pożyczek MFW i Banku Światowego. Zapowiedział też zakaz importu rosyjskiego alkoholu, diamentów i owoców morza.

„Dziś możliwy atak Białorusi na Ukrainę”. Padła konkretna godzina.

Odbitki zdjęć: nawet 500 sztuk
Odbitki zdjęć: nawet 500 sztuk
21,90 zł
60 dni
do końca oferty!
Odbitki 10x15 (pakiet 50, 100 lub 500 odbitek) od 9,90 zł i więcej opcji z Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz