Home Kategorie News Pilne! USA oskarżyło Rosję o naruszenie „zasad bezpieczeństwa jądrowego”. Czy grozi nam wojna nuklearna?
10.48K

Pilne! USA oskarżyło Rosję o naruszenie „zasad bezpieczeństwa jądrowego”. Czy grozi nam wojna nuklearna?

Pilne! USA oskarżyło Rosję o  naruszenie „zasad bezpieczeństwa jądrowego”. Czy grozi nam wojna nuklearna?

Jennifer Granholm, sekretarz ds. energii Stanów Zjednoczonych, oskarżyła Rosję o łamanie zasad bezpieczeństwa jądrowego. Chodzi o ostrzał obiektów jądrowych na Ukrainie.

Sekretarz ds. energii USA oświadczyła, że monitorowane są doniesienia o uszkodzeniu instytutu badawczego w Charkowie. Jest to naprawdę niepokojąca sytuacja.

– „Krótkoterminowe ryzyko dla bezpieczeństwa jest niskie, ale należy zaprzestać rosyjskiego ostrzału obiektów nuklearnych” – ostrzegła Granholm.

Amerykańska sekretarz podała również, powołując się na raporty, z których wynika, że dostawy części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych do elektrowni atomowej w Zaporożu zostały odcięte. Co to oznacza w praktyce? Olbrzymie zagrożenie dla bezpieczeństwa nuklearnego.

„W Charkowie o godzinie 20.30 (godz. 19.30 w Polsce) przeprowadzono nalot na charkowski Instytut Fizyczno-Techniczny w Piatichatkach. (…) Tam znajdują się źródła promieniowania wykorzystywane w celach naukowych” – napisał z kolei Heraszczenko na Telegramie.

Pilne! Rosjanie ostrzelali meczet w Mariupolu, w którym schroniły dzieci. To okropna zbrodnia.

Źródło: wp.pl

Różnorodne masaże do wyboru
Różnorodne masaże do wyboru
129,00 zł
180,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Masaż twarzy, szyi i ramion lub leczniczy kręgosłupa za 99 zł i więcej w gabinecie Body Balance w Bydgoszczy (do -35%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz