Home Kategorie Życie „To tylko kwestia czasu…” Zełenski w swoim wystąpieniu ostrzega NATO.
5.28K

„To tylko kwestia czasu…” Zełenski w swoim wystąpieniu ostrzega NATO.

„To tylko kwestia czasu…” Zełenski w swoim wystąpieniu ostrzega NATO.

Wołodymyr Zełenski, podsumowując w niedzielę późnym wieczorem 18. dzień wojny w Ukrainie, zwrócił się bezpośrednio do NATO.

– „Dzisiejszy poranek był czarny. Bomby znów spadały na naszą ziemię. 30 rakiet spadło tylko na obwód lwowski. Tam nie było nic, co mogłoby stanowić zagrożenie dla Rosji. I było to zaledwie 20 km od granic NATO” – podkreślił ukraiński prezydent.

Zgodnie z danymi Ukrainy w niedzielnym ataku rakietowym na Międzynarodowe Centrum Operacji Pokojowych i Bezpieczeństwa w Jaworowie, niedaleko granicy z Polską, zginęło 35 osób, a 135 zostało rannych.

– „W ubiegłym roku jasno ostrzegałem przywódców NATO, że jeśli nie zostaną zastosowane ostre środki prewencyjne wobec Federacji Rosyjskiej, to rozpocznie ona wojnę” – mówił Zełenski.

– „Teraz powtórzę znowu. Jeżeli nie zamkniecie naszego nieba, to jest tylko kwestią czasu, kiedy rosyjskie rakiety będą spadać na wasze terytorium, na terytorium NATO. Na domy waszych obywateli” – ostrzegł.

Mówiąc o śmierci amerykańskiego dziennikarza Brenta Renauda, który zginął w niedzielę w Irpieniu niedaleko Kijowa, Zełenski ocenił, że „był to rozmyślny atak armii rosyjskiej”.

– „Oni wiedzieli, co robią” – przekonywał prezydent Ukrainy.

– „Ale nie wszyscy na Zachodzie to wiedzą” – dodał.

Ukraińców zapewniał po raz kolejny: „wygramy”.

– „Wygramy, tak jak my Ukraińcy potrafimy to robić. Zawsze będziemy pamiętać o swoich. Tych, którzy są nasi duchem, sercem i szczerością. Jesteśmy razem. Nie za pieniądze, nie z przymusu. My jesteśmy Ukraińcami” – podkreślał.

– „Przechodzimy najstraszniejszą próbę naszej historii, naszego życia. Bronimy tego, co jest dla nas najcenniejsze. Będziemy się trzymać razem, będziemy walczyć i pokonamy wroga” – podsumował.

Władimir Putin jest pod ścianą i może posunąć się do najgorszego. Prezydent ostrzega.

12-etapowy zabieg
12-etapowy zabieg
99,99 zł
220,00 zł
90 dni
do końca oferty!
12-etapowy zabieg ze śluzem ślimaka na twarz i okolice oczu za 99,99 zł zamiast 220 zł w Hialuron (do -58%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz