Home Kategorie Życie Wojna kosztuje. Ukraińcy wystawili Rosji „rachunek” na ogromną kwotę.

Wojna kosztuje. Ukraińcy wystawili Rosji „rachunek” na ogromną kwotę.

Wojna kosztuje. Ukraińcy wystawili Rosji „rachunek” na ogromną kwotę.

374 czołgi, 1226 transporterów opancerzonych, 74 samoloty, 86 helikopterów – rosyjskie straty w wojnie w Ukrainie są już warte około 3 mld dolarów.

Wojna na Ukrainie jest dla Rosji coraz bardziej kosztowna. Z każdym dniem dłuższa jest lista zniszczonych przez obrońców pojazdów wojskowych i zabitych żołnierzy. Piotr Arak z Polskiego Instytutu Ekonomicznego wyliczył, że od 10 marca koszt udokumentowanych strat rosyjskiego sprzętu wyniósł ok. 2,6 mld dolarów.

W następnych dniach Ukraińcy nie próżnowali. Rachunek zbliżył się do kwoty 3 mld dolarów według podsumowania, które opublikowało Dowództwo Sił Powietrznych Ukrainy.

Rosjanie nie spodziewali się, że Ukraina będzie tak twardo się bronić. W przechwytywanym sprzęcie wojskowym rosyjskich sił zbrojnych znajdywane są nawet mundury galowe, przygotowane na defiladę zwycięstwa.

Zamiast kwiatami, Ukraińcy witają najeźdźców wyrzutniami Javelin i NLAW oraz zestawami Stinger oraz Piorun, zadając dotkliwe i kosztowne straty. Dowództwo Sił Powietrznych Ukrainy opublikowało raport o stratach, jakie obrońcy zadali armii rosyjskiej od 24 lutego do 13 marca 2022 roku.

Nie żyje ciężarna kobieta, która została ranna po ataku na szpital w Mariupolu.

Samochodowe pakiety spa
Samochodowe pakiety spa
49,99 zł
100,00 zł
Oferta zakończona!
Profesjonalne i kompleksowe mycie oraz pielęgnacja auta w pakietach od 49,99 zł w Auto-Flash w Bydgoszczy (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz