Home Kategorie News Potężne straty Rosjan w ciągu ostatniej doby. „Odparliśmy atak”.
6.31K

Potężne straty Rosjan w ciągu ostatniej doby. „Odparliśmy atak”.

Potężne straty Rosjan w ciągu ostatniej doby. „Odparliśmy atak”.

Wojska rosyjskie w ciągu ostatniej doby nie zajęły nowych terenów. Siły Ukrainy odparły kolejne ataki na Mariupol, zabijając ok. 150 rosyjskich żołnierzy.

Wojna na Ukrainie trwa już 20 dni. W najnowszym komunikacie przekazanym przez ukraiński Sztab Generalny czytamy, że w ciągu ostatniej doby siły powietrzne Ukrainy zestrzeliły 4 śmigłowce, 1 samolot i rakietę manewrującą wroga. W Mariupolu zniszczono z kolei 2 czołgi, 7 wozów bojowych piechoty i 1 transporter opancerzony.

– „Stan, miejsce i charakter działań sił obronnych pozostają bez istotnych zmian. Siły Zbrojne Ukrainy zadają niszczycielskie uderzenia w zgrupowania wojsk oraz infrastrukturę okupantów na tyłach” – napisano.

– „Wojska rosyjskie kontynuują ataki rakietowo-bombowe na obiekty kluczowej infrastruktury i wykorzystują sieć zakładów ochrony zdrowia na zajętych terenach dla leczenia swoich rannych. Na przejętych obiektach infrastruktury cywilnej organizują zaś stanowiska ogniowe i umieszczają broń oraz sprzęt wojskowy” – pisze Sztab Generalny.

W komunikacie zaznaczono, że stan moralno-psychiczny przeciwnika jest słaby i zdarzają się przypadki odmawiania wykonywania rozkazów rosyjskich dowódców, zaś w obwodzie ługańskim do działań bojowych mobilizowani są mieszkańcy z okupowanych terenów.

– „W strefach operacyjnych Morza Czarnego i Morza Azowskiego nie stwierdzono oznak przygotowywania przez siły rosyjskie morskiej operacji desantowej” – poinformował ukraiński Sztab Generalny.

Rosyjski dron miał wlecieć w polską przestrzeń powietrzną. „Zestrzeliliśmy go”.

Makijaż permanentny
Makijaż permanentny
14,99 zł
100,00 zł
180 dni
do końca oferty!
14,99 zł za groupon zniżkowy wart 100 zł na makijaż permanentny oczu i więcej w Eliksir Piękna

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz