Home Kategorie Życie Dramat Rosjan na rajskich wakacjach. „Zostaliśmy pozbawieni naszych pieniędzy”.
1.07K

Dramat Rosjan na rajskich wakacjach. „Zostaliśmy pozbawieni naszych pieniędzy”.

Dramat Rosjan na rajskich wakacjach. „Zostaliśmy pozbawieni naszych pieniędzy”.

W związku z atakiem Rosji na Ukrainę wiele państw na całym świecie nałożyło na agresora surowe sankcje. To wpływa na życie obywateli. Część rosyjskich turystów utknęła na zagranicznych wakacjach m.in. w Tajlandii czy na Bali.

Surowe sankcje dopadły turystów na wakacjach. Hotele w Tajlandii przestały przyjmować od rosyjskich turystów płatności kartą. Teraz okazuje się też, że Rosjanie będący na Bali, nie mogą wypłacać gotówki z bankomatów i utknęli na wyspie. Mają coraz większe problemy.

Kiedy rosyjski turysta Konstantin Iwanow próbował wypłacić pieniądze z bankomatu na Bali, transakcja została zablokowana.

– „To dla nas ogromny problem. Zostaliśmy pozbawieni naszych pieniędzy – to tak, jakby zostały całkowicie zamrożone i nie możemy ich tutaj używać” – powiedział w rozmowie z agencją Reuters 27-letni Iwanow.

Mężczyzna dodał przy okazji, że w tej sytuacji będzie musiał zacząć szukać pracy w Indonezji.

Bali to popularny wakacyjny kierunek dla turystów z Rosji. Przed pandemią na wyspę przybywały dziesiątki tysięcy podróżujących z tego kraju. Według danych urzędu statystycznego w styczniu 2022 do Indonezjii wjechało ok. 1150 Rosjan.

Rifki Saldi Yanto, kierownik lokalnej kawiarni, powiedział, że w ostatnich dniach zauważył z kolei spadek liczby rosyjskich klientów. Wielu też obecnie płaci gotówką zamiast kartą kredytową.

Ambasada Rosji w Dżakarcie poinformowała, że Rosjanie mogą liczyć na „bezpośrednie wsparcie ze strony rządu”. Rzecznik ambasady, Denis Tetiushin, powiedział, że rosyjski Pochta Bank oferuje teraz wirtualną kartę wykorzystującą chiński system UnionPay zamiast Visa lub Mastercard.

Unia Europejska podjęła decyzję. Kolejne sankcje na Rosję.

Źródło: Reuters

Gokarty: 10, 20 lub 30 min jazdy w Awix RacingArena
Gokarty: 10, 20 lub 30 min jazdy w Awix RacingArena
45,99 zł
60,00 zł
Oferta zakończona!
Gokarty: 10, 20 lub 30 min jazdy w Awix RacingArena (do -25%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz