Home Kategorie News „Ukraina musi zrozumieć, że drzwi NATO nie są dla niej otwarte”. Szokujące słowa.
15.44K

„Ukraina musi zrozumieć, że drzwi NATO nie są dla niej otwarte”. Szokujące słowa.

„Ukraina musi zrozumieć, że drzwi NATO nie są dla niej otwarte”. Szokujące słowa.

Wołodymyr Zełenski we wtorek brał udział w wideokonferencji wraz z przywódcami 10 państw Europy Północnej, współtworzących Wspólne Siły Ekspedycyjne (JEF).

– „Ukraina musi przyjąć do wiadomości, że drzwi NATO nie są dla niej otwarte” – oświadczył we wtorek Wołodymyr Zełenski.

– „Potrzebujemy wiarygodnych gwarancji bezpieczeństwa, które będą odpowiadać zarówno nam, jak i społeczności międzynarodowej” – podkreślił.

Podczas rozmowy w formie wideokonferencji Zełenski wskazał, że „nadal możemy powstrzymać rosyjską machinę wojenną”.

– „Nadal możemy powstrzymać zabijanie ludzi. Łatwiej będzie zrobić to razem, bo inaczej oni przyjdą do was. Wszyscy jesteśmy celem Rosji i wszystko pójdzie na Europę, jeśli Ukraina się nie przeciwstawi” – podkreślił.

Prezydent Ukrainy dodał, że jego wojsko potrzebuje kolejnych dostaw broni od Zachodu.

– „Jestem bardzo wdzięczny, ale chcę powiedzieć, że potrzebujemy więcej. Mam nadzieję, że będziecie w stanie zwiększyć zakres pomocy i zobaczycie, jak to ochroni wasze bezpieczeństwo, wasz spokój” – tłumaczył polityk.

Co więcej, podczas swojego przemówienia Zełenski zaznaczył, że „niektórzy członkowie NATO są zahipnotyzowani rosyjską agresją”.

– „Słyszymy wiele rozmów o III wojnie światowej, która rzekomo może się rozpocząć, jeśli NATO zamknie ukraińskie niebo dla rosyjskich rakiet i samolotów, i że dlatego nie ustanowiono jeszcze humanitarnej strefy zakazu lotów. To pozwala rosyjskiej armii bombardować spokojne miasta i wysadzać w powietrze bloki mieszkalne, szpitale i szkoły” – mówił prezydent.

Przypomniał jednocześnie, że tylko we wtorek rano w wyniku bombardowań Kijowa zginęły dziesiątki osób. Na słowa prezydenta Ukrainy odpowiedział Boris Johnson, będący gospodarzem spotkania Wspólnych Sił Ekspedycyjnych. Brytyjski premier odparł, że zachodni przywódcy „muszą próbować zrobić więcej”, aby pomagać Ukrainie.

Ukraińcy udaremnili szturm Rosjan na Charków. „Wróg został odepchnięty”.

Ozonowanie i przegląd klimatyzacji
Ozonowanie i przegląd klimatyzacji
29,99 zł
Oferta zakończona!
Serwis klimatyzacji: ozonowanie (29,99 zł) lub przegląd z nabiciem czynnika chłodzącego (od 79,99 zł) w Pel-Cars

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz