Home Kategorie News Rosyjskie okręty płyną w stronę Odessy. „Rozpoczął się ostrzał wybrzeża”.
6.35K

Rosyjskie okręty płyną w stronę Odessy. „Rozpoczął się ostrzał wybrzeża”.

Rosyjskie okręty płyną w stronę Odessy. „Rozpoczął się ostrzał wybrzeża”.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy potwierdził doniesienia o ruchu rosyjskich okrętów w kierunku Odessy. Interfax Ukraina poinformowała, że rosyjskie okręty rozpoczęły już ostrzał wybrzeża.

Naval News publikuje zdjęcia satelitarne, pokazujące okręty rosyjskiej marynarki wojennej, zbliżające się do ukraińskiego wybrzeża. Na fotografiach widać co najmniej 14 jednostek.

Według wstępnej analizy ukraińskich sił zbrojnych kawalkada okrętów podzielona jest na trzy grupy: dwie składają się z okrętów wojennych, druga – kilku okrętów desantowych.

Na czele północnej grupy najprawdopodobniej płynie holownik lub trałowiec. Za nim są dwa desantowce i kolejny holownik. Druga grupa prawdopodobnie składa się z mniejszych okrętów wojennych, jak korwety rakietowe.

Grupą południową dowodzi krążownik typu Moskwa. Prawdopodobnie w tej grupie są trzy okręty desantowe i mniejszy okręt wojenny, najprawdopodobniej korweta rakietowa.

Kilka dni temu mer Odessy poinformował podczas briefingu, że miasto przygotowuje się do możliwego wtargnięcia wojsk rosyjskich.

– „Miasto ma możliwość solidniejszego przygotowania się do obrony dzięki temu, że walki trwają w Chersoniu i Mikołajowie” – dodał.

– „Prognozujemy, że agresor planuje „wziąć” nasze miasto przez Wozneseńsk w kierunku Naddniestrza. W ten sposób miasto będzie odcięte i zostanie otoczone” – powiedział.

– „W tym czasie okręty desantowe Rosji mogą okrążyć miasto ze strony morza” – zaalarmował.

Ukraińcy udaremnili szturm Rosjan na Charków. „Wróg został odepchnięty”.

12-etapowy zabieg
12-etapowy zabieg
99,99 zł
220,00 zł
90 dni
do końca oferty!
12-etapowy zabieg ze śluzem ślimaka na twarz i okolice oczu za 99,99 zł zamiast 220 zł w Hialuron (do -58%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz