Home Kategorie News Putin tego nie przewidział. „Odegrało kluczową rolę w zatrzymaniu Rosji”.
14.63K

Putin tego nie przewidział. „Odegrało kluczową rolę w zatrzymaniu Rosji”.

Putin tego nie przewidział. „Odegrało kluczową rolę w zatrzymaniu Rosji”.

Brytyjski wywiad ocenia, że armia rosyjska ma ogromny problem z poruszaniem się po Ukrainie. Wojska Putina trzymają się głównie sieci dróg i niechętnie prowadzą operacje w terenie.

Władimir Putin atakując Ukrainę miał w planach przeprowadzić wojnę błyskawiczną. Tymczasem rosyjska inwazja trwa już trzy tygodnie, a ukraińskie służby informują, że ich wojska wyprowadzają kontrataki, niszcząc przy okazji wiele rosyjskiego sprzętu.

Brytyjskie ministerstwo obrony przekazało, że armia rosyjska nie radzi sobie z wyzwaniami, jakie stwarza teren atakowanego kraju.

– „Siły rosyjskie pozostają w dużej mierze przywiązane do ukraińskiej sieci dróg i wykazują niechęć do prowadzenia manewrów w terenie. Niszczenie mostów przez siły ukraińskie również odegrało kluczową rolę w zatrzymywaniu postępów Rosji” – czytamy.

Brytyjski wywiad ocenia, że niezdolność Rosji do przejęcia kontroli w powietrzu bardzo ograniczyła jej możliwości do skutecznego wykorzystywania manewrów powietrznych.

– „Taktyka ukraińskich sił powietrznych umiejętnie wykorzystała brak możliwości manewru Rosji, krzyżując plany rosyjskiego natarcia i zadając ciężkie straty siłom inwazyjnym” – napisano w środowym komunikacie.

„Ukraina musi zrozumieć, że drzwi NATO nie są dla niej otwarte”. Szokujące słowa.

Różnorodne masaże do wyboru
Różnorodne masaże do wyboru
129,00 zł
180,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Masaż twarzy, szyi i ramion lub leczniczy kręgosłupa za 99 zł i więcej w gabinecie Body Balance w Bydgoszczy (do -35%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz