Home Kategorie Życie NATO wkroczy na Ukrainę? Słowa Kaczyńskiego wywołały ogromne poruszenie.
21.65K

NATO wkroczy na Ukrainę? Słowa Kaczyńskiego wywołały ogromne poruszenie.

NATO wkroczy na Ukrainę? Słowa Kaczyńskiego wywołały ogromne poruszenie.

Wołodymyr Zełenski i premier Ukrainy Denys Szmyhal spotkali się we wtorek z premierem Mateuszem Morawieckim, wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim oraz premierami Czech – Petrem Fialą i Słowenii – Janezen Janszą.

Po spotkaniu Kaczyński powiedział, że potrzebna jest misja pokojowa i humanitarna przygotowana przez NATO i może inne organizacje, jednak osłonięta zbrojnie i odbywająca się na terytorium Ukrainy.

Szef KPRM Michał Dworczyk pytany w środę w Polskim Radiu 24, jak powinniśmy rozumieć te słowa, zapewniał, że nie chodzi o przystąpienie do wojny i podkreślał, że działania Rosji na Ukrainie są „niezwykle brutalne, giną nie tylko żołnierze walczący o niepodległość swojej ojczyzny, ale giną również cywile, kobiety i dzieci, niszczona jest infrastruktura”.

– „Jest to apel premiera Jarosława Kaczyńskiego, apel nie tylko do Europy, ale do całego wolnego świata o utworzenie takiej misji, o wypracowanie takiego rozwiązania, które pozwoliłoby w sposób realny zahamować agresję rosyjską” – powiedział szef KPRM.

Zaznaczył, że „to oczywiście musi być przedmiotem dyskusji na poziomie Sojuszu Północnoatlantyckiego”.

– „I o wiele szerzej być może trzeba rozmawiać, bo premier Kaczyński mówił, że właśnie być może to powinna być szersze inicjatywa” – dodał Dworczyk.

Dopytywany czy chodzi o to, aby jednak w jakiejś formie NATO wkroczyło na Ukrainę i było tam obecne, szef KPRM odparł, że jest to apel o to, „żeby wypracować na poziomie międzynarodowym takie rozwiązanie, które pozwoli zatrzymać działania zbrojne na Ukrainie”.

– „A to musi się wiązać oczywiście z obecnością na Ukrainie, a w konsekwencji – patrząc na to, co się dzieje na Ukrainie – […] misją na tyle dobrze wyposażoną i zdeterminowaną, żeby powstrzymać ewentualnego agresora” – powiedział.

Na uwagę, że „do tej pory NATO unikało takiego bezpośredniego zaangażowania się w tę wojnę”, Dworczyk oświadczył, że „nikt nie mówi o zbrojnej interwencji”.

– „Mówimy o misji pokojowej. Tutaj sytuacja i stanowisko jest niezmienne. Polska, ani Sojusz Północnoatlantycki nie brały udziału w działaniach wojennych, nie biorą i nie będą brały. Nie ma mowy o wojnie NATO z Rosją, mówiąc w takim największym skrócie i uproszczeniu” – powiedział Dworczyk.

„Ukraina musi zrozumieć, że drzwi NATO nie są dla niej otwarte”. Szokujące słowa.

Źródło: Polskie Radio 24

Różnorodne masaże do wyboru
Różnorodne masaże do wyboru
103,20 zł
180,00 zł
Oferta zakończona!
Masaż twarzy, szyi i ramion lub leczniczy kręgosłupa za 99 zł i więcej w gabinecie Body Balance w Bydgoszczy (do -35%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz