Home Kategorie News Wojska ukraińskie przechodzą do kontrataku. „Zadali niszczycielskie ciosy”.
178

Wojska ukraińskie przechodzą do kontrataku. „Zadali niszczycielskie ciosy”.

Wojska ukraińskie przechodzą do kontrataku. „Zadali niszczycielskie ciosy”.

Ukraińskie siły zbrojne poinformowały, że pozycje obronne nie zmieniły się znacząco w ciągu ostatniej doby. Pomimo to Ukraińcy zdołali zadać „niszczycielskie ciosy” siłom wroga, a na niektórych obszarach przeprowadzili kontratak.

Sztab generalny Ukrainy poinformował w środę rano, że obrońcy utrzymują pozycje, a w niektórych miejscach udało się nawet kontratakować.

– „Stan, pozycja i charakter działań sił obronnych nie zmieniły się znacząco w ciągu ostatniego dnia. Siłom Zbrojnym Ukrainy udało się zadać niszczycielskie ciosy grupom wojsk okupacyjnych na tymczasowo okupowanych terytoriach Ukrainy, a na niektórych obszarach kontratak” – czytamy w komunikacie.

Jednocześnie Ukraińcy zdołali przeprowadzić ataki z powietrza na rosyjskie kolumny wojskowe oraz sprzęt. Jeszcze poprzedniego dnia Siły Zbrojne Ukrainy zniszczyły 3 samoloty, 1 helikopter, 2 bezzałogowce oraz 2 rakiety manewrujące.

– „Wróg nadal ponosi straty na wycofaniu się w pewnych obszarach. Główne wysiłki okupantów skupiają się na konsolidacji i utrzymaniu wcześniej zajętych granic i obszarów obronnych” – przekazano.

NATO wkroczy na Ukrainę? Słowa Kaczyńskiego wywołały ogromne poruszenie.

Fotobrazy: różne formaty
Fotobrazy: różne formaty
20,00 zł
Oferta zakończona!
Od 18,90 zł: fotoobraz na płótnie z Twoim zdjęciem (formaty 30x40, 40x60 i więcej) z Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz