Home Kategorie Ludzie Rosyjski artysta przykuł się do drzwi McDonald’s. „30 lat nas karmili, a teraz nas opuszczają” [WIDEO]

Rosyjski artysta przykuł się do drzwi McDonald’s. „30 lat nas karmili, a teraz nas opuszczają” [WIDEO]

Rosyjski artysta przykuł się do drzwi McDonald’s. „30 lat nas karmili, a teraz nas opuszczają” [WIDEO]

Sieć restauracji McDonald’s postanowiła wycofać się z Rosji po ataku tego kraju na Ukrainę. Fani fastfoodowego giganta są załamani. Jeden z nich, rosyjski pianista Luka Safronow, postanowił zaprotestować i przykuł się do drzwi lokalu w Moskwie.

Sieć McDonald’s potępiła agresję Rosji na Ukrainę i postanowiła wycofać się z rosyjskiego rynku. Zamykanie kolejnych lokali wywołało rozgoryczenie wśród fanów tych restauracji. Rosyjski pianista Luka Safronow był na tyle zdesperowany, że w ramach protestu przykuł się do drzwi likwidowanego lokalu w Moskwie.

Safronow był określany niegdyś złotym dzieckiem rosyjskiej pianistyki, kiedy w wieku 6 lat zadziwiał genialną grą w międzynarodowym konkursie. Luka to syn pary artystów – malarza Nikasa Safronowa i pianistki Iny Zatrawkin. Dzisiaj 32-latek znany jest przede wszystkim z wielu skandali i chorobliwej otyłości. Mężczyzna nie ma jednak zamiaru schudnąć, bo jak mówi, jest to jego wybór.

Ostatnio w nietypowy sposób zaprotestował przeciwko wycofaniu się sieci McDonald’s z Rosji. Safronow poszedł do jednego z moskiewskich lokali i przykuł się kajdankami do drzwi wejściowych. Wykrzyczał przy tym swój sprzeciw wobec decyzji korporacji, która według niego nie ma moralnego prawa opuszczać Rosji.

– „Karmili nas tym jedzeniem przez 30 lat. Mówili, że je kochają i że my też powinniśmy je pokochać, a teraz nas opuszczają – mówił Safronow i żalił się, że haniebnie pozbawia się go jedzenia, które jadł całe życie. Ta sieć restauracji stała się pierwszym powiewem zmian w 1990 roku. A teraz hamburgery McDonald’s stają się symbolem pogwałcenia wolności” – stwierdził.

Po tym jak zgarnęła go policja, Safronow wydał oświadczenie, w którym podkreślił, że decyzję „Maka” uważa, że „naruszenie jego praw, wolności wyrażania siebie, a także ludobójstwo za przynależność społeczno-kulturową”.

Rosjanie rozstrzelali ludzi stojących w kolejce po chleb. Do sieci trafiło wstrząsające nagranie.

Kursy językowe online
Kursy językowe online
29,00 zł
87,00 zł
Oferta zakończona!
Kursy językowe online od 29 zł: 3-miesięczny dostęp do nauki wszystkich języków obcych i więcej opcji na Lerni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz