Home Kategorie Ludzie Rosyjski artysta przykuł się do drzwi McDonald’s. „30 lat nas karmili, a teraz nas opuszczają” [WIDEO]

Rosyjski artysta przykuł się do drzwi McDonald’s. „30 lat nas karmili, a teraz nas opuszczają” [WIDEO]

Rosyjski artysta przykuł się do drzwi McDonald’s. „30 lat nas karmili, a teraz nas opuszczają” [WIDEO]

Sieć restauracji McDonald’s postanowiła wycofać się z Rosji po ataku tego kraju na Ukrainę. Fani fastfoodowego giganta są załamani. Jeden z nich, rosyjski pianista Luka Safronow, postanowił zaprotestować i przykuł się do drzwi lokalu w Moskwie.

Sieć McDonald’s potępiła agresję Rosji na Ukrainę i postanowiła wycofać się z rosyjskiego rynku. Zamykanie kolejnych lokali wywołało rozgoryczenie wśród fanów tych restauracji. Rosyjski pianista Luka Safronow był na tyle zdesperowany, że w ramach protestu przykuł się do drzwi likwidowanego lokalu w Moskwie.

Safronow był określany niegdyś złotym dzieckiem rosyjskiej pianistyki, kiedy w wieku 6 lat zadziwiał genialną grą w międzynarodowym konkursie. Luka to syn pary artystów – malarza Nikasa Safronowa i pianistki Iny Zatrawkin. Dzisiaj 32-latek znany jest przede wszystkim z wielu skandali i chorobliwej otyłości. Mężczyzna nie ma jednak zamiaru schudnąć, bo jak mówi, jest to jego wybór.

Ostatnio w nietypowy sposób zaprotestował przeciwko wycofaniu się sieci McDonald’s z Rosji. Safronow poszedł do jednego z moskiewskich lokali i przykuł się kajdankami do drzwi wejściowych. Wykrzyczał przy tym swój sprzeciw wobec decyzji korporacji, która według niego nie ma moralnego prawa opuszczać Rosji.

– „Karmili nas tym jedzeniem przez 30 lat. Mówili, że je kochają i że my też powinniśmy je pokochać, a teraz nas opuszczają – mówił Safronow i żalił się, że haniebnie pozbawia się go jedzenia, które jadł całe życie. Ta sieć restauracji stała się pierwszym powiewem zmian w 1990 roku. A teraz hamburgery McDonald’s stają się symbolem pogwałcenia wolności” – stwierdził.

Po tym jak zgarnęła go policja, Safronow wydał oświadczenie, w którym podkreślił, że decyzję „Maka” uważa, że „naruszenie jego praw, wolności wyrażania siebie, a także ludobójstwo za przynależność społeczno-kulturową”.

Rosjanie rozstrzelali ludzi stojących w kolejce po chleb. Do sieci trafiło wstrząsające nagranie.

Arbuzowe lub czekoladowe day spa
Arbuzowe lub czekoladowe day spa
89,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Arbuzowy pakiet day spa za 89,99 zł i więcej w gabinecie Alice's Institute Kosmetologia w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz