Home Kategorie News Z ostatniej chwili! Emil Czeczko nie żyje. Powieszone ciało dezertera znaleziono w Mińsku.
27.59K

Z ostatniej chwili! Emil Czeczko nie żyje. Powieszone ciało dezertera znaleziono w Mińsku.

Z ostatniej chwili! Emil Czeczko nie żyje. Powieszone ciało dezertera znaleziono w Mińsku.

Emil Czeczko, polski dezerter ukrywający się na Białorusi, nie żyje – informują białoruskie organy ścigania. Mężczyzna został „znaleziony powieszony” w swoim domu w Mińsku.

Emil Czeczko został odnaleziony martwy w swoim miejscu zamieszkania w Mińsku.

– „Na miejsce zdarzenia natychmiast przyjechała ekipa dochodzeniowa. Obecnie prowadzone są oględziny, rejestrowane są ślady, a przedmioty ważne dla śledztwa są zabezpieczane” – podały białoruskie służby.

Badania mają ustalić dokładną przyczynę śmierci. Z oficjalnego komunikatu białoruskich służb wynika, że brane pod uwagę są wszystkie możliwe wersje wydarzeń, w tym udział osób trzecich.

Emil Czeczko służył w Wojsku Polskim w stopniu szeregowego i wykonywał zadania przy granicy z Białorusią podczas kryzysu z uchodźcami. Poszukiwany listem gończym przez polską prokuraturę wojskową dezerter ukrywał się na terenie Białorusi.

Czeczko zeznał przed Białoruskim Komitetem Śledczym, że zabijał około 20 uchodźców dziennie, a ofiary grzebane były w masowych gromach. Dezerter mówił o co najmniej 240 zabitych migrantach przez polskich żołnierzy od 8 czerwca 2021 r. we wsi Siemianówka oraz innych miejscach w pasie przygranicznym.

Polskie władze zaprzeczyły oskarżeniom, twierdząc, że mamy do czynienia z wojną informacyjną. Czeczko pełnił służbę w 11. Mazurskim Pułku Artylerii, wchodzącym w skład 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Nie wiadomo, czy oskarżenia kierowane przeciwko Polsce kierował z własnej woli, czy też był do nich zmuszany przez służby białoruskie.

Czeczko w grudniu zeszłego roku zdezerterował na Białoruś. Według informacji białoruskiej strony zatrzymano go pod Tuszemlą na Grodzieńszczyźnie, a następnie poprosił o azyl polityczny.

Mocna reakcja Kliczki na kłamstwa Rosji. Jego słowa przejdą do historii.

Sesja floatingu w kabinie
Sesja floatingu w kabinie
74,99 zł
100,00 zł
Oferta zakończona!
Relaksujący floating w kabinie: godzinna sesja za 74,99 zł i więcej w gabinecie Floating Cieszyn (do -34%)

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz