Home Wideo Władimir Putin uderzył we własnych obywateli. Ostrzegł przed „zdrajcami i szumowinami”.

Władimir Putin uderzył we własnych obywateli. Ostrzegł przed „zdrajcami i szumowinami”.

Władimir Putin uderzył we własnych obywateli. Ostrzegł przed „zdrajcami i szumowinami”.

Władimir Putin brał udział w spotkaniu rosyjskiego rządu na temat „wsparcia społeczno-gospodarczego dla regionów Federacji Rosyjskiej”. W trakcie posiedzenia zaatakował w przemówieniu Rosjan.

16 marca Putin ogłosił, że „specjalna operacja w Ukrainie” przebiega zgodnie z planem.

– „Rosyjska operacja specjalna w Ukrainie rozwija się pomyślnie, podczas gdy rosyjska armia robi wszystko, aby uniknąć ofiar cywilnych” – powiedział przywódca Rosji.

Podczas tego samego posiedzenie Putin odniósł się też niespodziewanie do Rosjan, którzy według niego, są bardziej mentalnie zjednoczeni z Zachodem niż z Rosją. Stwierdził, że naród rosyjski szybko odróżni zdrajców od patriotów.

– „Zachód będzie próbował postawić na tak zwaną piątą kolumnę, na zdrajców – na tych, którzy zarabiają pieniądze tutaj, ale mieszkają tam. Żyją, nie w sensie geograficznym, ale w sensie ich myśli, ich niewolniczego myślenia” – powiedział ministrom rządu.

– „Każdy naród, a zwłaszcza naród rosyjski, zawsze będzie umiał odróżnić prawdziwych patriotów od szumowin i zdrajców, i po prostu wypluć ich jak muszkę, która przypadkowo wleciała mu do ust” – kontynuował.

– „Cel jest jeden” – zniszczenie Rosji – powiedział Putin, dodając, że Rosja będzie odpierać takie próby.

– „Jestem przekonany, że to naturalne i konieczne samooczyszczanie się społeczeństwa tylko wzmocni nasz kraj, naszą solidarność, spójność i gotowość do sprostania każdemu wyzwaniu” – przekonywał.

Słowa Putina nie spodobały się m.in. Michaiłowi Kasjanowowi, rosyjskiemu politykowi opozycyjnemu i pierwszemu premierowi Putina z początku XXI wieku.

– „Putin intensyfikuje swoje działania mające na celu zniszczenie Rosji i w zasadzie ogłasza rozpoczęcie masowych represji wobec tych, którzy nie zgadzają się z reżimem” – ocenił w swoim wpisie na Twitterze.

– „To zdarzało się już wcześniej w naszej historii, i nie tylko naszej” – dodał Kasjanow.

Biden po raz pierwszy tak nazwał Putina. Ostra odpowiedź Kremla.

Makijaż permanentny
Makijaż permanentny
99,99 zł
600,00 zł
Oferta zakończona!
Makijaż permanentny: kreska górna lub dolna za 99,99 zł i więcej opcji w PermLab

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz