Home Kategorie News Pilne! Rosja blokuje statki przewożące zboże.

Pilne! Rosja blokuje statki przewożące zboże.

Pilne! Rosja blokuje statki przewożące zboże.

Do 300 statków zostało zatrzymanych przez siły rosyjskie przed opuszczeniem Morza Czarnego, pozostawiając jeden z kluczowych światowych szlaków zwanych „spichlerzem świata”, zablokowanym.

Eksport pszenicy z Ukrainy i Rosji, które stanowią istotną część światowych dostaw żywności, wciąż jest blokowany przez Rosję przed opuszczeniem Morza Czarnego, poinformowały media.

– „Obecnie zero [ziarna] jest eksportowane z ukraińskich portów – w ogóle nic nie opuszcza kraju” – powiedział agencji prasowej dpa Jörg-Simon Immerz, szef handlu zbożem w BayWa.

Dodał, że działalność eksportowa po stronie rosyjskiej jest „bardzo ograniczona”. Ocena Immerza została poparta przez Panamski Urząd Morski, który poinformował w środę, że rosyjska marynarka wojenna uniemożliwia opuszczenie Morza Czarnego przez 200-300 statków – większość z nich przewoziła zboże.

Noriel Arauz, administrator urzędu, powiedział, że trzy statki pod banderą Panamy znalazły się pod rosyjskim ostrzałem od czasu rozpoczęcia inwazji na Ukrainę. Jeden ze statków zatonął, a dwa inne zostały uszkodzone, nikt nie został ranny. Brytyjska gazeta The Guardian poinformowała, że ​​kilka innych statków zostało uderzonych od czasu rozpoczęcia inwazji 24 lutego, w tym z Bangladeszu i Estonii. Zginęła jedna osoba.

Całkowite zniesienie wszystkich obostrzeń w Polsce. Niedzielski podał termin.

Źródło: dw.com

Kurs online: Asystent ds. rozliczeń z MEN
Kurs online: Asystent ds. rozliczeń z MEN
79,00 zł
299,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Asystent ds. rozliczeń i fakturowania z zaświadczeniem MEN za 79 zł w P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz