Home Kategorie Film Nie żyje popularna aktorka. Zginęła w ataku rakietowym.

Nie żyje popularna aktorka. Zginęła w ataku rakietowym.

Nie żyje popularna aktorka. Zginęła w ataku rakietowym.

Nie żyje Oksana Szweć – ukraińska aktorka teatralna i filmowa. Kobieta zginęła podczas rosyjskiego ataku rakietowego. Miała 67 lat.

17 marca poinformowano o śmierci Oksany Szweć, aktorki, która została zabita przez rosyjskich żołnierzy podczas ataku rakietowego na Kijów. Miała 67 lat.

Jak podaje Deadline, o śmierci aktorki na Facebooku poinformował między innymi Młody Teatr – kijowska grupa, z którą Szweć była związana zawodowo.

– „Tragedia nie do cofnięcia w rodzinie Młodego Teatru. Podczas ostrzału rakietowego budynku mieszkalnego w Kijowie zginęła zasłużona artystka ukraińska Oksana Szweć. Wspominamy tę utalentowaną artystkę! Nie ma przebaczenia dla wroga, który przybył do naszej ziemi!”

Informację potwierdził również Kyiv Post za pośrednictwem Twittera.

– „Aktorka Młodego Teatru Oksana Szweć została zamordowana w Kijowie w trakcie wojny.”

Oksana Szweć urodziła się 10 lutego 1955 roku. Ukończyła studia na Kijowskim Narodowym Uniwersytecie Teatru, Kina i Telewizji im. Iwana Karpenki-Karego, a także studium w Narodowym Akademickim Teatrze Dramatycznym im. Iwana Franki w Kijowie. Oprócz pracy w Młodym Teatrze, aktorka występowała również na deskach Akademickiego Teatru Dramatycznego im. Tarasa Szewczenki w Tarnopolu i Kijowskim Teatrze Satyry.

Szweć latami grała w teatrze i filmach. Za swoje osiągnięcia została odznaczona nagrodą Zasłużony Artysta Ukrainy, którą otrzymują najwybitniejsi artyści tego kraju.

Pilne! Lwów zaatakowany z Morza Czarnego. Kłęby dymu unoszą się nad miastem. Chmury dymu unoszą się nad miastem [WIDEO]

Gładkie ciało
Gładkie ciało
35,99 zł
60,00 zł
Oferta zakończona!
Depilacja woskiem wybranych partii ciała od 35,99 zł w Beauty Face (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz