Home Kategorie Poruszające Nawet ponad 1000 osób uwięzionych pod gruzami zbombardowanego teatru. Nie można ich wydostać.

Nawet ponad 1000 osób uwięzionych pod gruzami zbombardowanego teatru. Nie można ich wydostać.

Nawet ponad 1000 osób uwięzionych pod gruzami zbombardowanego teatru. Nie można ich wydostać.

Uliczne walki i ciągły ostrzał utrudniają wydostanie ludzi z gruzów zbombardowanego teatru w Mariupolu. W zniszczonym budynku może być uwięzionych nawet 1000 osób.

Wadym Bojczenko, mer miasta, wyjaśnił, że zespoły ratownicze mogą usuwa gruz i wydostawać ludzi na powierzchnię wyłącznie w momentach, gdy ustają walki.

– „Są ostrzały z czołgów i artylerii oraz wszelkiego rodzaju broni w tej okolicy. Nasze siły robią wszystko, co w ich mocy, by utrzymać pozycje w mieście, ale siły wroga są niestety większe niż nasze” – powiedział mer Mariupolu.

Mer Mariupola nie był w stanie oszacować, ile osób udało się wyciągnąć ze schronu pod teatrem w ciągu ostatniej doby. W piątek władze informowały, że około 130 osób wydostało się na powierzchnię, ale ponad 1000 wciąż jest w piwnicy, która wytrzymała bombardowanie.

Według mera Mariupola w ciągu ostatnich pięciu dni z oblężonego miasta nad Morzem Azowskim udało się wyjechać 40 tys. osobom, a 20 tys. kolejnych czeka na ewakuację.

Pilne! Lwów zaatakowany z Morza Czarnego. Kłęby dymu unoszą się nad miastem. Chmury dymu unoszą się nad miastem [WIDEO]

Dieta online i opieka dietetyka
Dieta online i opieka dietetyka
29,00 zł
39,00 zł
Oferta zakończona!
Wygodna dieta online i pełna opieka dietetyka: pakiet na 1 miesiąc za 29 zł i więcej z Peater (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz