Home Kategorie News „Rosjanie szykują prowokacje na własnym terenie”. Mają jeden cel.
6.07K

„Rosjanie szykują prowokacje na własnym terenie”. Mają jeden cel.

„Rosjanie szykują prowokacje na własnym terenie”. Mają jeden cel.

Sztab generalny ukraińskiego wojska przekazał w sobotę, że władze Rosji mogą przygotowywać prowokacje na swoim terytorium.

Kolejny dzień wojny na Ukrainie. Rosja atakuje nie tylko żołnierzy, ale też i cywilów. Emerytowany generał sił lądowych USA Paul Eaton sądzi, że NATO musi przejść do bardziej aktywnych działań i odwrócić uwagę Rosji od Ukrainy, np. rozmieszczając oddziały wojsk wokół Kaliningradu.

Rosjanie użyli pocisków hipersonicznych do zniszczenia ukraińskiego magazynu amunicji w obwodzie iwanofrankowskim – przekazał rzecznik ministerstwa obrony Rosji Igor Konaszenkow. Jest to najnowocześniejsza broń w rosyjskim arsenale.

W komunikacie sztabu generalnego ukraińskiego wojska czytamy, że „wróg poniósł ciężkie straty, prawdopodobne jest, że wojskowo-polityczne władze Federacji Rosyjskiej zdecydują się na zmianę obowiązującego (tam) prawodawstwa i rozpoczną powszechną mobilizację”.

– „W celu uzasadnienia takich działań możliwe jest, że na terytorium FR zostanie przeprowadzony szereg prowokacji z ofiarami cywilnymi, jak miało to miejsce przed rozpoczęciem drugiej wojny czeczeńskiej. Pozwoli to rządowi na podjęcie decyzji o wprowadzeniu stanu wojennego i powszechnej mobilizacji.”

W podsumowaniu sytuacji operacyjnej ukraińskie dowództwo poinformowało, że w ciągu ubiegłej doby obrona przeciwlotnicza trafiła w 12 wrogich celów. Zniszczono dwa samoloty, trzy śmigłowce, trzy bezzałogowce i cztery pociski manewrujące.

– „Sytuacja i charakter działań sił obronnych nie zmieniły się znacząco w ciągu ostatniego dnia. Siły Zbrojne Ukrainy kontynuowały uderzenia na grupy wojsk wroga próbujących utrzymać zajęte pozycje” – podsumował sztab.

Pilne! Lwów zaatakowany z Morza Czarnego. Kłęby dymu unoszą się nad miastem. Chmury dymu unoszą się nad miastem [WIDEO]

Bilety do strefy basenowej i spa w Gorącym Potoku w Szaflarach
Bilety do strefy basenowej i spa w Gorącym Potoku w Szaflarach
29,00 zł
39,00 zł
78 dni
do końca oferty!
Bilety do strefy basenowej i spa w Gorącym Potoku w Szaflarach (do -25%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz