Home Wideo Koniec wojny na Ukrainie już blisko? Doradca Zełenskiego zdradził datę.

Koniec wojny na Ukrainie już blisko? Doradca Zełenskiego zdradził datę.

Koniec wojny na Ukrainie już blisko? Doradca Zełenskiego zdradził datę.

Aktywna faza wojny na Ukrainie powinna zakończyć się za 2-3 tygodnie – uważa doradca prezydenta Ukrainy Ołeksij Arestowycz. Według niego w połowie albo pod koniec kwietnia mieszkańcy Kijowa, którzy wyjechali z miasta, będą mogli wrócić do domów.

Doradca prezydenta Zełenskiego napisał na Telegramie, że aktywna faza jest niemal zakończona pod Kijowem, Charkowem, Sumami i Czernihowem. Rosjanie od 24 lutego atakowali te miasta ogromnymi siłami, jednak wojsko ukraińskie skutecznie odpierało ataki.

– „Nawet jeśli wyskrobią skądś jakieś rezerwy, spróbują przejść do ofensywy, to i tak wszystko zakończy się ich klęską. Po prostu o tydzień czy 10 dni będzie to dłużej trwać” – uważa Arestowycz.

– „Zakończenie jest jedno, strategicznie przegrali, przegrywają też operacyjnie” – ocenił.

Według niego w połowie albo pod koniec kwietnia mieszkańcy Kijowa, którzy wyjechali z miasta, będą mogli wrócić do domów.

Prognozy Ołeksija Arestowycza już raz się sprawdziły. Doradca ukraińskiego prezydenta w 2019 roku opisał możliwy przebieg pełnoskalowej agresji Rosji na Ukrainę. Jako termin możliwej napaści wskazał lata 2021-22.

– „Rosjanie przeprowadzą ataki z powietrza, uderzą czterema armiami zgromadzonymi u naszych granic, będą oblegać Kijów, podejmą też próbę otoczenia naszych wojsk w strefie ATO (Antyterrorystyczna Operacja na wschodzie Ukrainy – red.), spróbują przebić się z Krymu do Zbiornika Kachowskiego, aby zapewnić dostęp do wody dla Krymu. Atak przeprowadzą też z terytorium Białorusi, będą powoływać nowe republiki ludowe, przeprowadzać akcje sabotażu i atakować cywilne cele” – wymieniał Arestowicz.

Pilne! Lwów zaatakowany z Morza Czarnego. Kłęby dymu unoszą się nad miastem. Chmury dymu unoszą się nad miastem [WIDEO]

Masaż, zabieg kolagenowy i spa
Masaż, zabieg kolagenowy i spa
169,99 zł
350,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Masaż, zabieg na twarz z płatem kolagenowym i spa dłoni za 169,99 zł w salonie Mona Lisa (zamiast 350 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz