Home Kategorie News Rosjanie zbombardowali szkołę w Mariupolu. Wewnątrz chroniło się 400 osób.
1.81K

Rosjanie zbombardowali szkołę w Mariupolu. Wewnątrz chroniło się 400 osób.

Rosjanie zbombardowali szkołę w Mariupolu. Wewnątrz chroniło się 400 osób.

– Szkoła artystyczna w Mariupolu, w której schroniło się około 400 mieszkańców, została zbombardowana przez wojsko rosyjskie – poinformowały w niedzielę władze miasta na Telegramie.

Wojna na Ukrainie przynosi coraz więcej ofiar wśród cywilów. Jest to efekt zmiany taktyki rosyjskiego agresora, który nie mogąc zdobyć przewagi w starciach z wojskiem ukraińskim, zaczął ostrzeliwać miasta i bloki mieszkalne.

Szczególnie źle jest w Mariupolu. Bomby i rakiety spadły m.in. na szpital położniczy czy Teatr Dramatyczny, gdzie chroniło się ok. 1300 osób. Tym razem celem ataku była szkoła artystyczna. Lokalne władze nie wiedzą obecnie jaka jest liczba ofiar.

Administracja Mariupola podała, że budynek szkoły został zniszczony. Przed atakami Rosjan w środku ukryło się 400 osób, przede wszystkim kobiety, dzieci i osoby starsze.

Ukraińcy liczą na powtórzenie cudu, do jakiego doszły w przypadku ostrzelanego Teatru Dramatycznego. Mimo, że budynek się zawalił, schron w którym przebywała ludność cywilna przetrwał i ludzie przeżyli. Trwa akcja ratunkowa, ukraińskie służby przeszukują gruzy i szukają ocalałych.

Putin nie zatrzyma się na Ukrainie. Johnson wskazał dwa następne kraje.

Źródło: PAP

eKurs: Java + SQL
eKurs: Java + SQL
29,00 zł
99,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Kurs online: pakiet kursów online Java + SQL z dyplomem od 29 zł z firmą Expose

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz