Home Kategorie News Rosjanie rzucili granatem w tłum cywilów. Dwie osoby nie żyją.

Rosjanie rzucili granatem w tłum cywilów. Dwie osoby nie żyją.

Rosjanie rzucili granatem w tłum cywilów. Dwie osoby nie żyją.

– Dwie osoby zginęły, gdy żołnierze rosyjscy rzucili granat między ludzi na ulicy w Trościańcu w obwodzie sumskim – poinformowała prokuratura obwodu sumskiego na Facebooku.

Wojna na Ukrainie nie idzie po myśli Rosjan. Dlatego też agresor zmienił taktykę i zamiast atakować cele wojskowe, skupia się na ostrzale miast i budynków cywilnych.

Rosjanie otwierają ogień do osób, które starają się uciec z ostrzeliwanych miast, a według informacji przekazanych przez sumską prokuraturę, okupanci rzucili granatem w ludzi na ulicy w Trościańcu.

– „Rosja nie jest w stanie wygrać wojny z Ukrainą w konwencjonalny sposób, zaczyna więc prowadzić działania obliczone na wyniszczenie przeciwnika” – stwierdził szef brytyjskiego wywiadu wojskowego Jim Hockenhull.

Najbardziej widoczne jest to w Mariupolu. Miasto nad Morzem Czarnym jest systematyczne równane z ziemią: według ukraińskich informacji, zniszczonych zostało już kilkaset bloków mieszkalnych. Ciężkie straty ponosi także Charków.

Coraz częściej słychać o bezpośrednim atakowaniu cywilów przez rosyjskich żołnierzy. Ostrzelano między innymi osoby czekające w kolejce po chleb, a według doniesień z Trościanca, dwie osoby zginęły od granatu rzuconego w cywilów przez Rosjan.

Atak miał mieć miejsce 18 marca. Prokuratura obwodu sumskiego poleciła policji rozpoczęcie śledztwa w tej sprawie. Zgromadzone dowody mają posłużyć do oskarżenia Rosji o dokonywanie zbrodni wojennych.

Rosyjski czołg ostrzelał dom seniora. Nie żyje 56 osób.

fot. Dattalion

Gokarty: 10, 20 lub 30 min jazdy w Awix RacingArena
Gokarty: 10, 20 lub 30 min jazdy w Awix RacingArena
45,99 zł
60,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Gokarty: 10, 20 lub 30 min jazdy w Awix RacingArena (do -25%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz