Home Kategorie Poruszające „Kobiety gwałcone godzinami, a potem zabijane”. Szokująca relacja z Ukrainy.

„Kobiety gwałcone godzinami, a potem zabijane”. Szokująca relacja z Ukrainy.

„Kobiety gwałcone godzinami, a potem zabijane”. Szokująca relacja z Ukrainy.

Rosja popełniła na Ukrainie „prawie wszystkie możliwe zbrodnie wojenne, jakie widziała ludzkość” – powiedziała w niedzielę wicepremier Ukrainy Olha Stefaniszyna. Jak dodała, „ukraińskie kobiety były gwałcone godzinami, a następnie mordowane”.

Wicepremier w rozmowie ze Sky News stwierdziła, że wraz z upływem kolejnych dni sytuacja na Ukrainie jest coraz poważniejsza. Powiedziała, że „liczba ofiar cywilnych jest o wiele większa niż ofiar w siłach zbrojnych Ukrainy”.

– „Jest absolutnie konieczne, aby nikt nie przyzwyczajał się do wojny. Trwamy, stawiamy opór i będziemy silniejsi. Ukraina będzie stawiać opór tak długo, jak będzie to konieczne, aby zapewnić, że na tej ziemi w XXI wieku nie będzie terroru, nie będzie ludobójstwa” – powiedziała.

Zapytana, czy uważa, że to, co się dzieje, jest ludobójstwem, odpowiedziała:

– „Absolutnie tak uważam (…). (Prezydent Rosji Władimir) Putin i Kreml są zbrodniarzami wojennymi.”

Poproszona o przywołanie przykładów okrucieństw, których doświadczają kobiety na Ukrainie w czasie wojny, wicepremier odparła, że istnieją „potworne historie” kobiet, które „były gwałcone godzinami, a następnie mordowane” przez rosyjskich żołnierzy.

– „Każdy pojedynczy żołnierz, który popełnił tę zbrodnię wojenną, zostanie pociągnięty do odpowiedzialności” – zapewniła.

O przypadkach gwałtów dokonywanych przez rosyjskich żołnierzy mówiła też mieszkanka Chersonia Switłana Zorina w wywiadzie dla telewizji CNN.

– „Dowiedziałam się od osoby, którą znam osobiście, że siedemnastoletnia dziewczyna została zgwałcona, a następnie zabita, więc jesteśmy przerażeni, ale nie poddamy się” – mówiła.

Na początku marca ukraińskie władze podały, że w Chersoniu było już 11 potwierdzonych przypadków gwałtu. Według miejscowych lekarzy, przeżyło pięć ofiar takiej napaści. Mieszkańcy rozpowszechniali wiadomości do kobiet i dziewcząt: „W ogóle nie wychodź z domu!”.

Putin „do odstrzału”. Prezydenta Rosji może spotkać „bezlitosny wypadek”.

Do 45% zniżki na: Zabieg na twarz w firmie Kosmetyka nowoczesna
Do 45% zniżki na: Zabieg na twarz w firmie Kosmetyka nowoczesna
88,00 zł
160,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Do 45% zniżki na: Zabieg na twarz w firmie Kosmetyka nowoczesna

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
13

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz