Home Kategorie Zdrowie Oświadczenie Pfizer. Będą utrzymywać humanitarne dostawy leków dla Rosjan.

Oświadczenie Pfizer. Będą utrzymywać humanitarne dostawy leków dla Rosjan.

Oświadczenie Pfizer. Będą utrzymywać humanitarne dostawy leków dla Rosjan.

Firma Pfizer będzie utrzymywać humanitarne dostawy leków dla Rosjan i przeznaczać wszystkie dochody na bezpośrednie wsparcie humanitarne ludności Ukrainy.

Pfizer stoi wraz ze zjednoczoną globalną społecznością sektora publicznego, prywatnego i społeczeństwa obywatelskiego w opozycji do rosyjskiej wojny na Ukrainie i brutalnej sytuacji, którą stworzyła.

– „Społeczność międzynarodowa wprowadziła wobec Rosji bezprecedensowe sankcje. Podobnie jak we wszystkich poprzednich przypadkach, ze względów humanitarnych leki zostały wyłączone spod tych sankcji. Pfizer doszedł do wniosku, że dobrowolne wstrzymanie przepływu naszych leków do Rosji stanowiłoby bezpośrednie naruszenie naszej fundamentalnej zasady stawiania pacjentów na pierwszym miejscu. Zakończenie dostarczania leków, w tym terapii przeciwnowotworowych lub sercowo-naczyniowych, spowodowałoby znaczne cierpienie pacjentów i potencjalną utratę życia, szczególnie wśród dzieci i osób starszych. Utrzymanie dostaw leków do Rosji nie oznacza jednak, że będziemy kontynuować normalną działalność w Rosji. Dziś ogłaszamy, że ze skutkiem natychmiastowym Pfizer przekaże wszystkie zyski naszej rosyjskiej spółki zależnej na cele, które zapewniają bezpośrednie wsparcie humanitarne ludności Ukrainy” – napisał Pfizer.

– „Będzie to dodatek do wszystkich innych ostatnio ogłoszonych darowizn od firmy Pfizer na Ukrainę Ponadto nie będziemy już inicjować nowych badań klinicznych w Rosji i przestaniemy rekrutować nowych pacjentów do naszych trwających badań klinicznych w tym kraju. Pfizer będzie współpracować z FDA i innymi organami regulacyjnymi, aby przenieść wszystkie trwające badania kliniczne do alternatywnych ośrodków poza Rosją. Zgodnie z naszym zobowiązaniem do stawiania pacjentów na pierwszym miejscu, będziemy nadal dostarczać potrzebne leki pacjentom już włączonym do badań klinicznych. Wreszcie, chociaż firma Pfizer nie posiada ani nie prowadzi żadnych zakładów produkcyjnych w Rosji, zaprzestaniemy wszystkich planowanych inwestycji z lokalnymi dostawcami, których celem jest budowanie zdolności produkcyjnych w tym kraju. Decyzje te są zgodne z naszymi wartościami stawianymi przede wszystkim na pacjenta i zapewniają, że każdy dolar zysku z Rosji wzmocni Ukrainę i jej obywateli, którzy nadal dzielnie bronią swojego narodu i wolności przed tym niesprowokowanym i nieuzasadnionym atakiem” – dodała firma.

Ukraina odrzuca żądania Rosji. „Nie ma mowy. Zostaliśmy oszukani”.

Źródło: Pfizer.com

Termy Uniejów: basen, sauna
Termy Uniejów: basen, sauna
36,00 zł
21 dni
do końca oferty!
Bilet wstępu do strefy basenowej i strefy saun w Termach Uniejów (do -0%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz