Home Kategorie News Pilne! Ukraina nie poddała Mariupola. Rosjanie użyli bomb termobarycznych.

Pilne! Ukraina nie poddała Mariupola. Rosjanie użyli bomb termobarycznych.

Pilne! Ukraina nie poddała Mariupola. Rosjanie użyli bomb termobarycznych.

Pojawił się materiał filmowy, w którym siły rosyjskie wystrzeliwały pociski termobaryczne w ukraińskie miasto Mariupol, co jest złamaniem konwencji genewskiej.

Filmy opublikowane przez Russia Today i Doniecką Republikę Ludową (DNR), pokazują „ciężki system rakietowy” TOS-1a wystrzeliwujący salwę rakiet w kierunku południowego miasta portowego, które przetrwało już ponad dwa tygodnie ciężkiego bombardowania.

Bomby termobaryczne, znane również jako bomby próżniowe lub bomby paliwowo-powietrzne, są znacznie bardziej niszczycielskie niż konwencjonalne materiały wybuchowe i działają w dwóch etapach.

Kiedy ładunek termobaryczny zostanie zastosowany, pierwszy podmuch rozpyla opary paliwa na otaczający obszar, zanim drugi podmuch zapali chmurę pary w powietrzu.

Powoduje to ogromną eksplozję, która wyzwala kulę ognia o wysokiej temperaturze, która wysysa tlen z otoczenia i tworzy potężną falę uderzeniową.

Kula ognia może przebić się przez obronę i odparować ciała złapane w pobliżu wybuchu, podczas gdy fala uderzeniowa o wysokim ciśnieniu może zburzyć budynki i rozerwać ludzkie narządy. Dlatego właśnie jest nielegalna.

Pilne! Wyciek w miejscowości Sumy. Obszar 2,5 kilometrów objęty skażeniem.

Źródło: dailymail.co.uk

Depilacja E-Light, fotoodmładzanie
Depilacja E-Light, fotoodmładzanie
99,99 zł
297,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Zabiegi depilacji laserowej E-Light (IPL + RF) na wybraną partię i więcej od 99,99 zł w NanoMed Spa Studio

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz