Pilne! Kolejna nieudana próba zamachu na Zełenskiego.

– „Ukraińskie służby kontrwywiadowcze zatrzymały grupę dywersantów, którzy przygotowywali atak na prezydenta Wołodymyra Zełenskiego” – poinformowała agencja Unian.
Dywersanci zostali zatrzymani ostatniej nocy w miejscowości Użhorod w pobliżu granicy ze Słowacją i Węgrami. Grupa 25 osób miała przygotować i dokonać akcji sabotażowej na terenie Ukrainy, a ich celem było wykonanie zamachu na Zełenskiego.
Nie jest to pierwsza akcja tego typu.
– „Pierwszy raz zamach miały przeprowadzać czeczeńskie siły specjalne przywódcy Czeczenii Ramzana Kadyrowa” – informował sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow. W innych przypadkach odpowiadać za zamachy mieli Wagnerowcy.
Grupa Wagnera z kolei to prywatna grupa militarna powiązana według doniesień z z prokremlowskim biznesmenem Jewgienijem Prigożynem. Od 2021 grupa ta jest objęta sankcjami, ze względu na liczne zbrodnie, które im przypisano. Nas cieszy fakt, że zamach się nie udał.
Pilne! Rosjanie zbombardowali Kijów. Na centrum handlowe spadła bomba.
Źródło:o net.pl
Twoja reakcja?





Zostaw swój komentarz