Home Kategorie Ludzie Miedwiediew atakuje Polaków. „To wyraz frustracji rosyjskich elit”.
4.36K

Miedwiediew atakuje Polaków. „To wyraz frustracji rosyjskich elit”.

Miedwiediew atakuje Polaków. „To wyraz frustracji rosyjskich elit”.

Były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew napisał tekst poświęcony Polsce. Pełno było w nim obraźliwych stwierdzeń i haniebnych słów o Polakach co jest wyrazem frustracji rosyjskich elit.

– „To wyraz frustracji rosyjskich elit rządzących. Ten tekst pokazuje, że Kreml docenia rolę Polski, jeżeli chodzi o lobbowanie na rzecz nowych sankcji na Rosję oraz mobilizowanie świata zachodniego do odpowiedzi na agresję w Ukrainie” – stwierdził w rozmowie z Wirtualną Polską wiceszef Ośrodka Studiów Wschodnich Wojciech Konończuk.

Swoją wypowiedź pełną wyzwisk itd. opublikował Miedwiediew na Telegramie w poniedziałek. Zarzucił w nim Polsce m.in. „długoletnią patologiczną rusofobię”, a polskich polityków nazwał „imbecylami”. A to tylko część jego uroczej wypowiedzi.

– „Główny wniosek, jaki z tego płynie, jest taki, że Kreml docenia rolę Polski, w tym w lobbowaniu na rzecz nowych sankcji unijnych, a także w mobilizowaniu świata zachodniego do odpowiedzi na rosyjską agresję” – ocenił ekspert OSW, którego o komentarz poprosiła Wirtualna Polska.

– „Polska od dłuższego czasu jest w mediach rosyjskich złym chłopcem do bicia. To się nie zaczęło z wybuchem wojny. Co więcej, w narracji propagandy rosyjskiej cały Zachód jest zły, a Polska jest jednym z najważniejszych prowodyrów rzekomo antyrosyjskiej, rusofobicznej polityki” – ocenił.

– „Myślę, że ten tekst powstał głównie na użytek wewnętrzny, na zasadzie pokazania, że to Zachód wypowiedział wojnę Rosji” – powiedział w rozmowie z WP.

Były prezydent Rosji, skrytykował również wdrażaną przez rząd Mateusza Morawieckiego „deputinizację gospodarki”.

– „Ma on rację , to będzie kosztowne i bezsensowne, ale Polska nie może już się liczyć z kosztami. Wszystko, co mogli stracić z powodu własnej patologicznej rusofobii, już stracili” – stwierdził polityk.

– „Polska propaganda jest najbardziej złośliwą, wulgarną i krzykliwą krytyką Rosji. Wspólnota politycznych imbecyli” – stwierdził polityk.

Miedwiediew przypomniał ponadto katastrofę smoleńską, wspominając „przyjazny stosunek Rosjan do Polaków” jaki miał rzekomo miejsce podczas pamiętnych dni w kwietniu 2010 roku.

– „Teraz interesy polskich obywateli zostały poświęcone na rzecz rusofobii tych pozbawionych talentu polityków i ich marionetek zza oceanu, wykazujących wyraźne oznaki starczego zniedołężnienia” –

Pilne! Ukraina nie poddała Mariupola. Rosjanie użyli bomb termobarycznych.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

eKurs: Asystentka stomatologiczna
eKurs: Asystentka stomatologiczna
89,00 zł
209,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Asystentka stomatologiczna z zaświadczeniem MEN za 89 zł z firmą Online Edukacja (zamiast 209 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz