Home Kategorie Życie Rodzice oburzeni odwołanymi treningami dla dzieci. Powód to ulokowanie uchodźców na sali gimnastycznej.

Rodzice oburzeni odwołanymi treningami dla dzieci. Powód to ulokowanie uchodźców na sali gimnastycznej.

Rodzice oburzeni odwołanymi treningami dla dzieci. Powód to ulokowanie uchodźców na sali gimnastycznej.

Prezydent Wodzisławia Śląskiego na potrzeby aktualnej sytuacji odwołał treningi organizowane przez Akademię Sportową Top Team w Szkole Podstawowej nr 28. Rodzice muszą teraz wozić dzieci dalej.

Akademia Top Team 9 marca na swoim profilu udostępniła informację o zmianie lokalizacji treningów. Było to spowodowane przyjęciem dzieci do szkoły podstawowej nr 28.

Tego samego dnia prezydent Wodzisławia – Mieczysław Kieca wydał komunikat, iż na sali gimnastycznej ulokowanych zostanie 40 Ukraińców a było to spowodowane telefonem z WCZK, który był bardzo nagły.

Dowiedziałem się dziś, że jestem autorem wielkiego skandalu! Zachowałem się skandalicznie, bo podjąłem decyzję o zabezpieczeniu życia i zdrowia kilkudziesięciu matek i ich dzieci” – wytłumaczył Miesław Kieca.

Skandal pewnie byłby gdyby nie to, że treningów nie odwołano, tylko przeniesiono 6 km dalej.

– „To jakaś masakra….działając w taki sposób robią krzywdę nie tylko dzieciom trenującym, ale też uchodźcom. Ci ludzie potrzebują spokoju po tym co przeszli, szkoła nie jest miejscem odpowiednim dla nich. Pomagać trzeba mądrze, niestety tutaj miasto nie wykazało się mądrością. I nie wierzę, że Wodzisław nie mógł znaleźć odpowiedniego miejsca” – pisze jedna z matek.

Pilne! Białoruskie służby zaatakowały Polską straż graniczną.

Źródło: slazag.pl

Pół roku nauki 2 języków obcych
Pół roku nauki 2 języków obcych
34,99 zł
Oferta zakończona!
Kurs Online: 6 miesięcy nauki dwóch języków obcych za 34,99 zł w eSpeaks.com

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz