Home Kategorie News Putin tworzy „komanda śmierci”. Wstrząsające doniesienia ukraińskiego wywiadu.
8.72K

Putin tworzy „komanda śmierci”. Wstrząsające doniesienia ukraińskiego wywiadu.

Putin tworzy „komanda śmierci”. Wstrząsające doniesienia ukraińskiego wywiadu.

Władimir Putin ma dość nieposłuszeństwa swoich żołnierzy na Ukrainie. Prezydent Rosji postanowił stworzyć „komanda śmierci”, chcąc w ten sposób ukarać dezerterów.

Wojna na Ukrainie jest bardzo kosztowna dla Rosji. Codziennie Ukraińcy zabijają wojsko nieprzyjaciela, niszczą czołgi i samoloty. Oprócz tego Ukraina świetnie radzi sobie w wojnie informacyjnej.

Już kilkukrotnie w mediach pojawiały się rozmowy lub wiadomości rosyjskich żołnierzy, którzy byli zaskoczeni postawą obrońców, przez co często nie chcieli walczyć. WE wtorek w okolicach Sum aż 300 Rosjan „odmówiło wykonania rozkazów prowadzenia walki” i opuściło teren. Wszystkie te sytuacje, wywołują frustrację u Władimira Putina. Prezydent Rosji zdołał już wysłać kilku dowódców do aresztu domowego, ale teraz zamierza ukarać samych żołnierzy.

– „Jednostki otrzymują rozkaz strzelania do żołnierzy próbujących uciec przed wojną w Ukrainie” – podaje serwis „Daily Mail”, cytując ukraiński wywiad.

Poza strzelaniem do swoich żołnierzy Putin miał podjąć decyzję o utworzeniu plutonów egzekucyjnych, których jedynym celem byłoby mordowanie swojego wojska. Informację uzyskała Służba Bezpieczeństwa Ukrainy od jednego z jeńców.

– „Uświadomiono nam, że nie wrócimy, bo za nami są oddziały, które zabijają dezerterów, próbujących wrócić do domu” – ujawnił.

– „Putin nie wierzy we własną armię i ucieka się do stalinowskich represji. Nie uchroni go to jednak przed zamieszkami, które już zaczęły się pojawiać wśród rosyjskich wojskowych. Opowiadają o tym więźniowie podczas przesłuchań przez SBU. Twierdzą oni, że dowództwo armii wznowiło praktykę >>plutonów egzekucyjnych<< – oddziałów, które podążają za głównymi siłami rosyjskimi i zabijają tych, którzy chcą uciec” – czytamy w oświadczeniu SBU na Telegramie.

Ukraina! Rosyjski żołnierz rozstrzelał ojca na oczach jego 14-letniego syna.

Zdjęcia do dokumentów
Zdjęcia do dokumentów
25,60 zł
45,99 zł
Oferta zakończona!
Zdjęcia do dowodu osobistego, wizy lub pracy dyplomowej za 32 zł w AB Foto – 18 lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
8

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz