Home Kategorie News Rosja grozi już całemu NATO. To odpowiedź na pomysł Kaczyńskiego.
19.75K

Rosja grozi już całemu NATO. To odpowiedź na pomysł Kaczyńskiego.

Rosja grozi już całemu NATO. To odpowiedź na pomysł Kaczyńskiego.

Szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow zagroził, że wysłanie pokojowych sił na Ukrainę może doprowadzić do bezpośredniej konfrontacji pomiędzy „Rosją a sojuszem NATO”.

Jarosław Kaczyński po rozmowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim apelował o wysłanie misji pokojowej oraz humanitarnej NATO na Ukrainę. Michał Dworczyk, szef KPRM, był pytany w środę, czy pomysł Kaczyńskiego ma szansę na realizację. Ocenił, że wiele zależy od ustaleń szczytu NATO oraz rozmów polsko-amerykańskich.

– „Myślę, że w najbliższych dniach będziemy mieli nowe informacje, czy więcej informacji w tej sprawie” – powiedział Michał Dworczyk i podkreślił, że rząd polski jest zdeterminowany, żeby zrobić wszystko, by powstrzymać rozlew krwi.

Siergiej Ławrow na spotkaniu z pracownikami i studentami Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych ocenił, że polski pomysł sił pokojowych w Ukrainie może doprowadzić do konfrontacji z Sojuszem Północnoatlantyckim.

– „Mam nadzieję, że rozumieją, o czym mówią. Będzie to bezpośrednie starcie między siłami zbrojnymi Rosji i NATO, którego wszyscy nie tylko starali się uniknąć, ale mówili, że z zasady nie powinno mieć miejsca” – powiedział Ławrow.

Do sprawy odniósł się także rzecznik prasowy Kremla Dmitrij Pieskow

– „Wejście sił pokojowych NATO do Ukrainy byłoby decyzją lekkomyślną i niezwykle niebezpieczną” – powiedział na spotkaniu z dziennikarzami.

– „Ewentualny kontakt między naszym wojskiem a NATO może prowadzić do całkiem zrozumiałych i trudnych do naprawienia konsekwencji” – dodał.

Kolejna strata Rosjan. Dowódca spadochroniarzy zlikwidowany.

Pakiety spa z 24-karatowym złotem
Pakiety spa z 24-karatowym złotem
149,00 zł
199,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Pakiety Relax day spa (od 149 zł) lub DeLUX day spa z 24-k złotem (od 229 zł) w Instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz