Home Kategorie News Polska wyrzuca rosyjskich dyplomatów. „Akt szpiegostwa”.

Polska wyrzuca rosyjskich dyplomatów. „Akt szpiegostwa”.

Polska wyrzuca rosyjskich dyplomatów. „Akt szpiegostwa”.

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn ogłosił, że Polska wydali 45 osób z kręgów dyplomatycznych.

W środę rano ABW zatrzymała Polaka pracującego w warszawskim urzędzie, który jest podejrzany o szpiegostwo na rzecz Rosji. Podczas konferencji prasowej w środę Żaryn odniósł się do sytuacji.

– „Materiał zgromadzony przez ABW wskazuje, że ten mężczyzna działał na rzecz obcego wywiadu” – wyjaśnił.

Później portal Onet poinformował o wydaleniu rosyjskich dyplomatów za szpiegostwo. W związku z tym w środę w trybie pilnym do Ministerstwa Spraw Zagranicznych wezwano Siergieja Andriejewa, ambasadora Federacji Rosyjskiej w Polsce.

– „ABW wskazuje, że Rosja coraz częściej działa ofensywnie wobec Polski. Przygotowano listę 45 osób z kręgów dyplomatycznych, które działają na rzecz wywiadu Rosji. Zawnioskowano o wydalenie tych osób z Polski” – potwierdził Żaryn.

Lista rosyjskich dyplomatów, którzy według polskich władz mieli prowadzić na polskim terytorium działalność niezgodną z Konwencją Wiedeńską o dyplomatycznych stosunkach, liczyć ma 45 nazwisk. Jak dowiedział się Onet, wśród nich znajdują się m.in. pracownicy rosyjskiej ambasady w Warszawie.

ABW zatrzymała Polaka. Szpiegował na rzecz Rosji.

Źródło: Onet

Infuzja tlenowa na głowę
Infuzja tlenowa na głowę
99,99 zł
200,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Infuzja tlenowa na głowę z detoksem, peelingiem i ampułką od 99,99 zł w salonie Health&Beauty w Bielsku-Białej (do -58%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz