Home Kategorie News Białoruś zaatakuje Ukrainę? Nowe informacje od doradcy Zełenskiego.
3.26K

Białoruś zaatakuje Ukrainę? Nowe informacje od doradcy Zełenskiego.

Białoruś zaatakuje Ukrainę? Nowe informacje od doradcy Zełenskiego.

Agencja Unian poinformowała, że ukraińskie władze nie spodziewają się, iż białoruskie wojsko przyłączy się teraz do wojny na Ukrainie.

CNN podało we wtorek, że Białoruś może niedługo dołączyć do inwazji na Ukrainę. Doradca prezydenta Wołodymyra Zełenskiego twierdzi jednak, że prawdopodobieństwo na to, że Aleksandr Łukaszenka zdecyduje się wziąć udział w wojnie wynosi „od 15 do 20 procent”.

Łukaszenka jest bliskim sojusznikiem Władimira Putina. Chociaż rosyjskie siły wojskowe wykorzystują terytorium Białorusi do ataków na Ukrainę, Białoruś nie bierze czynnego udziału w wojnie, mimo ponawianych wezwań z Moskwy – zauważa niemiecka agencja dpa.

Władze w Kijowie twierdzą, że około 60 procent białoruskich żołnierzy jest przeciwnych udziałowi w wojnie w sąsiednim kraju. – Jeśli jednak otrzymają taki rozkaz, przekroczą granicę. Niektórzy z nich będą nawet walczyć – dodał powiedział Ołeksij Arestowicz.

ABW zatrzymała Polaka. Szpiegował na rzecz Rosji.

Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z MEN
Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z MEN
79,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z podstawami kadr i płac z zaświadcz. MEN za 79 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz