Home Kategorie Poruszające Użycie białego fosforu przez Rosję. Nagranie z centrum Kijowa [WIDEO]

Użycie białego fosforu przez Rosję. Nagranie z centrum Kijowa [WIDEO]

Użycie białego fosforu przez Rosję. Nagranie z centrum Kijowa [WIDEO]

Informowaliśmy państwa już o ataku na Kijów przy wykorzystaniu Białego Fosforu. Teraz jednak mamy dostęp do nagrania, które to udowadnia.

Biały Fosfor, to substancja, której użycie na celach cywilnych jest surowo zakazane przez konwencję genewską. Rosjanie jednak nic sobie z tego faktu nie robią i wykorzystują Biały Fosfor.

– „Pociski fosforowe wybuchając zasypują cel płonącą substancją, którą najczęściej jest biały fosfor. Zapalony płonie w temperaturze przekraczającej 800ºC (nawet do 2,760ºC) i można go porównać do napalmu. Pocisk fosforowy, który wybucha w powietrzu, zasypuje płonącą substancją duży obszar i wywołuje pożar oraz duże zniszczenia. Jeśli płonąca substancja dosięgnie człowieka, powoduje niewyobrażalne wręcz cierpienie i okrutną śmierć. Rany powodowane fosforem mogą być śmiertelne z powodu toksyczności czynnika – wchłaniany przez organizm fosfor może doprowadzić do uszkodzenia serca, nerek i wątroby. Najgorsze jest to, że biały fosfor nie przestaje płonąć dopóki się cały nie wypali lub dopóki ma kontakt z tlenem, więc jego usuwanie powoduje potworny ból, ponieważ fosfor cały czas się pali w odsłoniętej ranie.” –

Biały Fosfor zasadniczo jest powszechnie wykorzystywany i legalny na przykład do oświetlania. Jednakże jego wykorzystanie w konfliktach zbrojnych, to inna para kaloszy.

Pilne! Białoruskie służby zaatakowały Polską straż graniczną.

Źródło: Twitter

 

 

Pakiety day spa
Pakiety day spa
109,99 zł
150,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Pakiet day spa z wybranym masażem i kąpielą od 89,99 zł i więcej w Future Fit Day SPA

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz