Home Kategorie Poruszające Informacje od władz Mariupola: ok. 6 tys. mieszkańców przymusowo wywiezionych do Rosji.

Informacje od władz Mariupola: ok. 6 tys. mieszkańców przymusowo wywiezionych do Rosji.

Informacje od władz Mariupola: ok. 6 tys. mieszkańców przymusowo wywiezionych do Rosji.

– „Około 15 tys. mieszkańców Mariupola wyznaczyły rosyjskie siły okupacyjne do nielegalnej deportacji na terytorium Rosji, do tej pory wywieziono już około 6 tys. osób” – napisano na telegramie.

– „15 tysięcy to około połowa mieszkańców, którzy aktualnie znajdują się w lewobrzeżnej części Mariupola. Okupanci zmuszają wyczerpanych wojną ludzi, by wsiadali do autobusów ewakuacyjnych. Pojawiają się doniesienia, że Rosjanie zabierają tym osobom ukraińskie paszporty i inne dokumenty potwierdzające tożsamość” – przekazały władze Mariupola.

Napisano również, że osoby przeznaczone do deportacji początkowo trafiają do tzw. obozów filtracyjnych, a następnie mają być przewożone do „odległych miast w Rosji”. To działania rodem z drugiej wojny światowej.

– „Działania rosyjskich okupantów trudno wytłumaczyć. Początkowo blokują spokojne miasto, następnie zaczynają celowo mordować ludność cywilną, a potem przymusowo wywożą mieszkańców na swoje terytorium. Ukraina przeżywała coś takiego tylko podczas II wojny światowej, ale ta historia się powtarza” – stwierdził mer Mariupola Wadym Bojczenko.

Uwaga! Rosjanie wywożą Ukraińców w głąb Rosji. Historia się powtarza?

Źródło: polsatnews.pl

Piękny uśmiech
Piękny uśmiech
69,99 zł
60 dni
do końca oferty!
Skaling, polerowanie, piaskowanie i więcej od 69,99 zł w Przychodni Specjalistycznej Ewy Konopelko-Śliżewskiej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz