Home Kategorie Inspirujące Heroiczny akt ukraińskiego funkcjonariusza. Odda się w niewolę Rosjan w zamian za bezpieczeństwo dzieci.

Heroiczny akt ukraińskiego funkcjonariusza. Odda się w niewolę Rosjan w zamian za bezpieczeństwo dzieci.

Heroiczny akt ukraińskiego funkcjonariusza. Odda się w niewolę Rosjan w zamian za bezpieczeństwo dzieci.

Jeżeli rosyjski okupant pozwoli wydostać się dzieciom z płonącego Mariupola, to wiceszef ukraińskiej policji generał Wieczesław Abroskin, jest gotów oddać się w rosyjską niewolę.

– „Jestem gotów dobrowolnie oddać się do rosyjskiej niewoli w zamian za umożliwienie ewakuacji dzieci z Mariupola. Potrzeba mi trzech dni na zorganizowanie misji ewakuacyjnej, następnie mogę zostać zatrzymany” – przekazał w mediach społecznościowych Abroskin w apelu do rosyjskiego agresora.

– „W zupełnie zniszczonym Mariupolu pozostało wiele dzieci. Jeśli nie uratuje się ich teraz, umrą w ciągu najbliższych dni. Chodzi już o godziny. Dlatego zwracam się do rosyjskich okupantów – stwórzcie możliwość ewakuacji dzieci z Mariupola, a na ich miejsce proponuję oddać się do waszej niewoli. Zrobię to na ostatnim punkcie kontrolnym” – podał szczegóły wiceszef ukraińskiej policji.

Abroskin jest poszukiwany przez Rosjan, gdyż walczył on o Donbas w 2014 roku.

– „Zorganizowaliście na mnie zamach, chcieliście mnie wyeliminować. Uczestniczyłem w zlikwidowaniu dziesiątek i aresztowaniu tysięcy waszych kolaborantów. To moja osobista inicjatywa: moje życie należy tylko do mnie. Dlatego proponuję, że poświęcę je w zamian za życie dzieci, które wciąż znajdują się w Mariupolu” – zaproponował Ukrainiec.

Uwaga! Rosjanie wywożą Ukraińców w głąb Rosji. Historia się powtarza?

Źródło: salon24.pl

Bilety wstępu do Parku Rozrywki Fantazja
Bilety wstępu do Parku Rozrywki Fantazja
19,19 zł
35,00 zł
Oferta zakończona!
Bilety wstępu do Parku Rozrywki Fantazja (do -53%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz