Home Kategorie News Pilne! Ukraina odzyskuje tereny. Rosja wyparta 35 kilometrów na wschód od Kijowa.
7.84K

Pilne! Ukraina odzyskuje tereny. Rosja wyparta 35 kilometrów na wschód od Kijowa.

Pilne! Ukraina odzyskuje tereny. Rosja wyparta 35 kilometrów na wschód od Kijowa.

Toczą się zażarte walki o Kijów. Jak podaje brytyjskie ministerstwo obrony, wojska ukraińskie odzyskują tereny na wschód od Kijowa i nadal próbują wypierać Rosjan ze swojego terytorium.

– „Ukraińskie kontrataki i wycofanie się sił rosyjskich na nadmiernie rozciągniętych liniach zaopatrzenia pozwoliły Ukrainie na ponowne zajęcie miast i pozycji obronnych do 35 km na wschód od Kijowa. Siły ukraińskie prawdopodobnie będą nadal próbowały wyprzeć siły rosyjskie wzdłuż osi północno-zachodniej od Kijowa w kierunku lotniska w Hostomlu” – napisano.

– „Na południu Ukrainy siły rosyjskie nadal próbują ominąć Mikołajów, zmierzając na zachód w kierunku Odessy, ale ich postępy spowalniają problemy logistyczne i opór ukraiński” – dodano.

Ponadto doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Wadym Denysenko oświadczył, że kluczowe walki w nocy z czwartku na piątek trwały właśnie w obwodzie kijowskim.

– „Były ataki w okolicach Wasylkowa i Białej Cerkwi. Ostre walki toczyły się w okolicach Baryszówki i tradycyjnie Buczy, Hostomla i Irpienia” – stwierdziły Ukraińskie służby.

Pilne! Kraj wydaje obywatelom tabletki z jodem potasu. To odpowiedź na zagrożenie nuklearne.

Źródło: interia.pl

Gładkie ciało
Gładkie ciało
35,99 zł
60,00 zł
Oferta zakończona!
Depilacja woskiem wybranych partii ciała od 35,99 zł w Beauty Face (do -50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
6
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz