Home Kategorie Ludzie Miedwiediew grozi obywatelom własnego kraju oraz UE: Jeśli coś się zmieni w społeczeństwie, kara śmierci może powrócić.

Miedwiediew grozi obywatelom własnego kraju oraz UE: Jeśli coś się zmieni w społeczeństwie, kara śmierci może powrócić.

Miedwiediew grozi obywatelom własnego kraju oraz UE: Jeśli coś się zmieni w społeczeństwie, kara śmierci może powrócić.

– „Po wykluczeniu Rosji z Rady Europy nie ma już ograniczeń dotyczących przywrócenia kary śmierci w kraju” – stwierdził Miedwiediew.

Stwierdził on, że stanowisko Sądu Konstytucyjnego dot. moratorium na stosowanie kary śmierci można zrewidować, jeśli „coś się zmieni w życiu społeczeństwa”.

W połowie marca, w związku z agresją na Ukrainę, Rosja została wykluczona z Rady Europy, która to przecież dba o ochronę praw człowieka w całej Europie. Pojawiły się niepokoje i spekulacje że może to oznaczać m.in. przywrócenie stosowania kary śmierci. Szef MSZ Siergiej Ławrow co prawda napisał, że Rosja będzie się stosować do orzeczeń przyjętych przez Europejski Trybunał Praw Człowieka.

– „To tak naprawdę nie ma nic wspólnego bezpośrednio z uczestnictwem w Radzie Europy, choć nie ma wątpliwości, że istnieje tu związek. Teraz nie ma ograniczeń w tym sensie, ale jest to bardzo złożona kwestia, która dotyczy nie tylko komponentu prawnego, ale także moralnego” – stwierdził polityk.

– „Zniknęły podstawy międzynarodowe, istnieją wewnętrzne stanowiska prawne Sądu Konstytucyjnego. Opierają się one na aktualnym porządku prawnym, na aktualnej sytuacji przestępczej. Zakładam, że jeśli będzie spokojnie, to te sytuacje prawne mogą pozostać takie same, jak były. Ale one nie są wieczne. Jeśli coś się zmieni w życiu społeczeństwa, to te stanowiska prawne również można zrewidować” – dodał.

Pilne! Olbrzymi sukces wojsk Ukrainy. Po dwóch tygodniach walk wyzwolili wszystkie miasta w obwodzie Mikołajowskim.

Źródło: RMF24.pl

Masaż - Olejki eteryczne w firmie Esteme Kosmetologia
Masaż - Olejki eteryczne w firmie Esteme Kosmetologia
147,00 zł
199,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Do 26% zniżki na: Masaż - Olejki eteryczne w firmie Esteme Kosmetologia

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz