Home Kategorie Życie Łatwiejszy dostęp do broni w Polsce?! Do Sejmu wpłynął projekt ustawy PiS i Kukiz’15.

Łatwiejszy dostęp do broni w Polsce?! Do Sejmu wpłynął projekt ustawy PiS i Kukiz’15.

Łatwiejszy dostęp do broni w Polsce?! Do Sejmu wpłynął projekt ustawy PiS i Kukiz’15.

Grupa posłów PiS i Kukiz’15 złożyła w Sejmie projekt ustawy o broni i amunicji. Ma on na celu uprościć proces uzyskiwania pozwolenia na broń w Polsce.

Lider Kukiz’15 Paweł Kukiz poinformował w piątek na Facebooku, że grupa posłów PiS i Kukiz’ 15 złożyła właśnie w sejmie projekt ustawy o łatwiejszym dostępie do broni w Polsce.

W uzasadnieniu projektu czytamy, że proponowana nowa ustawa ma zastąpić obecnie obowiązującą ustawę z 21 maja 1999 r. o broni i amunicji. Zmiana ta ma oddać do lamusa znaną już ustawę, a wprowadzić nową, która ułatwi dostęp do broni.

– „Drugim celem zmiany przepisów jest implementacja dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2021/555 z dnia 24 marca 2021 r. w sprawie kontroli nabywania i posiadania broni, przy zachowaniu wszystkich uprawnień do posiadania broni, jakie polscy obywatele uzyskali do tej pory. W projekcie proponuje się likwidację pozwoleń „do celu” na rzecz pozwoleń na daną kategorię broni, wg dyrektywy unijnej. Autorzy projektu proponują też ustalenie czterech poziomów dostępu do broni, uzależnionych od poziomu kompetencji posiadacza. System ten określony jest również przez dyrektywę unijną.” – napisano w opisie ustawy.

Nowe przepisy są dość logiczne. Mają one po prostu pomóc w uzyskaniu pozwolenia na broń. Biorąc pod uwagę obecną sytuację na świecie, zarówno politycy PIS jak i Kukiz’15 chcą uzbroić nasz naród.

Pilne! Olbrzymi sukces wojsk Ukrainy. Po dwóch tygodniach walk wyzwolili wszystkie miasta w obwodzie Mikołajowskim.

Źródło: bankier.pl

eKurs: Opiekun osób starszych
eKurs: Opiekun osób starszych
49,00 zł
209,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Opiekun osób starszych z zaświadczeniem MEN za 49 zł z Online Edukacja (zamiast 209 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz