Home Kategorie News Kolejna wojna. Rozpoczęto ofensywę w celu „ochrony światowych źródeł energii”.
13.84K

Kolejna wojna. Rozpoczęto ofensywę w celu „ochrony światowych źródeł energii”.

Kolejna wojna. Rozpoczęto ofensywę w celu „ochrony światowych źródeł energii”.

Koalicja pod wodzą Arabii Saudyjskiej w sobotę rozpoczęła ofensywę w Jemenie, której celem ma być położenie kresu atakom na saudyjskie instalacje naftowe i „ochrona światowych źródeł energii”.

Jak czytamy w komunikacie, koalicja dokonuje nalotów na kontrolowane przez rebeliantów Huti stolicę Jemenu oraz położony nad Morzem Czerwonym port Hodejda.

Operacja ma być prowadzona aż do osiągnięcia jej celów, czyli „ochrony światowych źródeł energii i zapewnienie łańcuchów dostaw”. Wspierani przez szyicki Iran Huti „powinni ponieść konsekwencje ich wrogiego postępowania” – stwierdzili przedstawiciele koalicji złożonej w przeważającej mierze z sunnitów.

W piątek Huti wydali komunikat, w którym poinformowali, że dokonują dużej operacji wojskowej w głębi Arabii Saudyjskiej. Jej celem mają być saudyjskie rafinerie oraz instalacje naftowe.

Według koalicji zaatakowane zostały m. in. instalacje dystrybucji produktów naftowych w Dżiddzie należące do koncernu Aramco. W rezultacie ataku dwa zbiorniki paliw stanęły w ogniu; nie było ofiar.

Wcześniej koalicja, w której skład wchodzą, poza Arabią Saudyjską, Bahrajn, Bangladesz, Egipt, Jordania, Katar, Kuwejt, Maroko, Senegal, Sudan i Zjednoczone Emiraty Arabskie, poinformowała o zniszczeniu nad Jemenem dwóch dronów lecących z Hodejdy w kierunku Arabii Saudyjskiej.

Pilne! Rosjanie ostrzelali pacjentów czekających w kolejce do lekarza [WIDEO]

Wybielanie i remineralizacja zębów
Wybielanie i remineralizacja zębów
149,00 zł
Oferta zakończona!
Wybielanie zębów lampą LED (od 99 zł) wraz z remineralizacją (od 149 zł) w White & Beauty w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz