Home Kategorie News Rosja szykuje zakrojony na szeroką skalę atak m.in. na Polskę. Doradca prezydenta ostrzega.
17.85K

Rosja szykuje zakrojony na szeroką skalę atak m.in. na Polskę. Doradca prezydenta ostrzega.

Rosja szykuje zakrojony na szeroką skalę atak m.in. na Polskę. Doradca prezydenta ostrzega.

Rosja prawdopodobnie przygotowuje zakrojony na szeroką skalę atak na Polskę, kraje bałtyckie i Kazachstan – ostrzegł w piątek na Twitterze doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podoliak, powołując się na groźby rosyjskiego deputowanego z rady miejskiej w Moskwie Siergieja Sawostjanowa.

Podoliak bierze udział w negocjacjach ukraińsko-rosyjskich dotyczących zakończenia wojny. Strona ukraińska jest coraz bardziej sceptyczna wobec intencji Rosjan. Jak mówi Zełenski i jego doradcy, Kreml prowadzi rozmowy, aby „przeciągnąć czas”.

Reprezentujący Ukrainę w rozmowach z Rosją Mychajło Podoliak uważa, że Moskwa przygotowuje się do ataku na kolejne państwa.

– “Rosja prawdopodobnie przygotowuje zakrojony na szeroką skalę atak na Polskę, kraje bałtyckie i Kazachstan w ramach globalnej operacji specjalnej w celu… demilitaryzacji i denazyfikacji. Zostało to oficjalnie stwierdzone przez rosyjskiego deputowanego (w radzie miejskiej Moskwy – red.) Siergieja Sawostjanowa. To dopiero początek. Poleje się dużo krwi Europejczyków, Rosjanie otwarcie o tym mówią” – napisał doradca prezydenta Ukrainy. Podoliak pominął Mołdawię, którą Sawostjanow również wskazał jako potencjalny cel ataku.

Tragiczna informacja od władz Mariupola: w zbombardowanym przez Rosjan teatrze zginęło około 300 osób.

Off-road: szkolenie z nagraniem HD
Off-road: szkolenie z nagraniem HD
89,99 zł
69 dni
do końca oferty!
45-minutowe szkolenie z jazdy off-road z nagraniem HD i bonem wartościowym za 89,99 zł i więcej opcji w Abstractive

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz