Home Kategorie News Rosjanie szykują się do użycia broni chemicznej. „Wydano żołnierzom antidotum”.
9.17K

Rosjanie szykują się do użycia broni chemicznej. „Wydano żołnierzom antidotum”.

Rosjanie szykują się do użycia broni chemicznej. „Wydano żołnierzom antidotum”.

Niepokojące doniesienia z Ukrainy. Jak twierdzi Inna Sovsun, Rosjanie szczepią żołnierzy na froncie, aby uchronić ich od skutków bomby chemicznej.

– „Rada Bezpieczeństwa Narodowego Ukrainy ogłosiła, że rosyjskim żołnierzom wydano antidotum na broń chemiczną. Można przypuszczać, że Rosja prawdopodobnie użyje jej przeciwko Ukrainie w najbliższych dniach” – oznajmiła Inna Sovsun, deputowana do Rady Najwyższej Ukrainy.

– „Pojawiły się informacje, że rosyjskie wojsko zaszczepiło się Pralidoksymem – antidotum na związki fosforoorganiczne. Podawano im również ampułki z Atropiną, która jest stosowana jako antidotum na zatrucia chemiczne” – dodała Sovsun.

W sieci pojawiają się też informacje, że niepokojące działania Rosjan na froncie wykryło ukraińskie MON. Zestawy antidotum mają być rozdawane okupantom na terenie całej Ukrainy.

Broń chemiczna jest zakazana przez międzynarodowe konwencje. NATO grozi Rosji „bardzo poważnymi konsekwencjami” w przypadku użycia jej wobec ludności cywilnej. Do tej pory taki rodzaj terroryzmu stosowano m.in. w Syrii w 2013 roku. W ostatnich latach o użycie broni biologicznej Kurdowie oskarżali Turcję.

PILNE! Rosja rozpoczyna ćwiczenia wojskowe na spornych wyspach u wybrzeży Japonii.

Kurs online: Konsultant ślubny z MEN
Kurs online: Konsultant ślubny z MEN
69,00 zł
249,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: konsultant ślubny – organizator wesel i przyjęć ślubnych z zaświadcz. MEN za 69 zł w P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz