Home Kategorie News Udane operacje ukraińskich snajperów. Nie żyje już siedmiu rosyjskich generałów.
4.74K

Udane operacje ukraińskich snajperów. Nie żyje już siedmiu rosyjskich generałów.

Udane operacje ukraińskich snajperów. Nie żyje już siedmiu rosyjskich generałów.

Zachodnie media informują, że na wojnie prowadzonej przez Rosję przeciwko Ukrainie zginęło już siedmiu rosyjskich generałów. Eksperci twierdzą, że wysokie straty pokazują skuteczność ukraińskich sił specjalnych i słabe morale wojsk Rosji.

– „Dowodzący 49. ogólnowojskową armią Południowego Okręgu Wojskowego generał Jakow Riezancew, który według strony ukraińskiej został zlikwidowany na lotnisku w Czornobajiwce pod Chersoniem, był jak dotąd najwyższym rangą rosyjskim oficerem zabitym na Ukrainie i siódmym w kolejności generałem wśród ofiar” – informuje BBC.

Komentatorzy twierdzą, że do tak dużych strat wśród generałów przyczynia się niskie morale wojsk rosyjskich, które zmusza wysokich rangą oficerów do osobistej obecności w pobliżu linii forntu.

– „Niektórzy eksperci uważają jednak, iż nie można zakładać, że generałowie po prostu znaleźli się w złym czasie w nieodpowiednich miejscach. Należy uznać za prawdopodobne, że Ukraińcy celowo mierzą w dowódców najwyższego szczebla” – zaznacza BBC.

– „Śmierć Riezancewa sugeruje bardzo udaną operację przeprowadzoną przez snajperów” – powiedział stacji emerytowany oficer brytyjskiej armii.

Dodał, że takie działania mogą się przyczynić do „zniszczenia rosyjskiego dowództwa”.

Jak informował wcześniej „Wall Street Journal” powołując się na źródło w ukraińskim rządzie, wywiad wojskowy Ukrainy stworzył jednostkę sił specjalnych, której jedynym zadaniem jest lokalizowanie i atakowanie wyższych rangą rosyjskich oficerów.

– „Szukają ważnych generałów, pilotów, dowódców artylerii (…) mają o nich szczegółowe informacje, znają ich nazwiska, wojskowe numery identyfikacyjne” – przekazało źródło „WSJ”.

Dodało, że śledzeni przez ukraińskie siły specjalne rosyjscy oficerowie są następnie likwidowani przez snajperów lub artylerię.

Rosjanie szykują się do użycia broni chemicznej. „Wydano żołnierzom antidotum”.

Pakiety day spa dla 1-2 osób
Pakiety day spa dla 1-2 osób
79,99 zł
250,00 zł
Oferta zakończona!
Pakiety day spa z masażem twarzy i więcej za 89,99 zł i inne opcje w JUGI – Kosmetologia & SPA

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz