Home Kategorie Poruszające Putin eksterminuje Mariupol. „Ucierpiało 90 procent zasobów mieszkalnych”.

Putin eksterminuje Mariupol. „Ucierpiało 90 procent zasobów mieszkalnych”.

Putin eksterminuje Mariupol. „Ucierpiało 90 procent zasobów mieszkalnych”.

Mariupol jest bezlitośnie niszczony przez wojsko rosyjskie. Nie ma dnia, aby w atakach nie ginęli cywile. Agresor sukcesywnie równa Mariupol z ziemią. Zniszczonych lub poważnie uszkodzonych jest już 2600 budynków mieszkalnych.

Wojna na Ukrainie to koszmar ludności cywilnej. Widać to szczególnie w Mariupolu. Miasto jest cały czas ostrzeliwane, a przez blokowanie dostaw z pomocą humanitarną mieszkańcy zaczynają umierać z głodu.

Mer Mariupola Wadym Bojczenko w wywiadzie dla agencji UNIAN przekazał, że miasto zdołała opuścić połowa mieszkańców, z czego spora część wyjechała jeszcze w pierwszych dniach wojny, nim siły rosyjskie domknęły okrążenie. Ci, którzy zostali, nie mają szans na znalezienie schronienia. Mer podkreśla, że wskutek działań Rosjan ucierpiało 90% zasobów mieszkalnych w mieście.

Równocześnie siły rosyjskie blokują cywilom możliwość ucieczki z miasta. Mer Mariupola Wadym Bojczenko w wywiadzie dla agencji UNIAN poinformował, że w pierwsze dni agresji, gdy kursowały jeszcze pociągi i można było wyjechać samochodami, miasto opuściło 140 000 ludzi. Potem, w znacznie trudniejszym warunkach, wyjechało kolejnych 100 000, a 60 000 udało się wydostać korytarzami humanitarnymi.

– „Od szóstego dnia wojny staramy się robić wszystko, by funkcjonowała trasa ewakuacyjna. Ale wojska rosyjskie robiły i robią wszystko, by w Mariupolu nie pozostał ani jeden autobus. 150 nowych autobusów przeistoczyli w popiół” – mówi Bojczenko.

Mer dodał, że sytuacja osób, które zostały w mieście jest tragiczna. Ucierpiało 90% zasobów mieszkalnych Mariupola. To 2600 budynków, z których 60% zostało trafionych rakietami, z haubic albo systemów Buratino. 40% z nich nie nadaje się do odbudowy.

Rosja szykuje zakrojony na szeroką skalę atak m.in. na Polskę. Doradca prezydenta ostrzega.

Fizjoterapia: konsultacja, terapia
Fizjoterapia: konsultacja, terapia
89,00 zł
180,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Konsultacja fizjoterapeutyczna z terapią od 89 zł w gabinecie Fizjoterapia A. Pastwa w Bydgoszczy (do -51%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz