Home Kategorie News Koniec maseczek w Polsce. Rząd ukrył w rozporządzeniu haczyki.

Koniec maseczek w Polsce. Rząd ukrył w rozporządzeniu haczyki.

Koniec maseczek w Polsce. Rząd ukrył w rozporządzeniu haczyki.

Od 28 marca zniesiono obowiązek noszenia maseczek w zamkniętych przestrzeniach publicznych, m.in. w sklepach i komunikacji miejskiej. Wykreślono też z przepisów kwarantannę i izolację.

Koronawirus jest w odwrocie. Po 2 latach od wprowadzenia obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych, został on usunięty z przepisów.

Minister zdrowia poinformował, że rezygnacja z maseczek możliwa jest dzięki osiągnięciu progu odporności zbiorowej. Z danych wynika, że przeciwciała po szczepieniu lub przechorowaniu ma już 90 – 95% Polaków.

Obowiązek noszenia maseczek w zamkniętych przestrzeniach publicznych zniosło rządowe rozporządzenie opublikowane w piątek 25 marca. W nowych przepisach znalazły się jednak dwa ważne wyjątki, w których zasłanianie ust i nosa w dalszym ciągu jest wymagane.

Maseczki trzeba obowiązkowo wkładać w budynkach przychodni, szpitali i innych lokalach związanych z systemem ochrony zdrowia. Zakładanie ich jest także wymagane w przypadku wizyt w aptekach.

Odprężenie w walce z COVID-19 widać także po zlikwidowaniu obowiązku poddawania się kwarantannie i izolacji. Chorzy, jak podkreślił Niedzielski, będą jednak zobowiązani do stosowania się do zaleceń lekarza oraz unikania kontaktów z innymi.

– „Pamiętajmy jednak o jednym: zniesienie obostrzeń nie oznacza, że kończy się epidemia, nie oznacza, że nie będzie już COVID-19. Dlatego, mimo spadków zakażeń i mimo zniesienia obostrzeń, nadal — jako społeczeństwo — musimy być odpowiedzialni, choćby za siebie i naszych najbliższych” – powiedział Niedzielski.

Zmiana dotycząca kwarantanny i izolacji nie działa wstecz – osoby, które zostały już na nie skierowane, mają obowiązek dokończenia ich na zasadach określonych w poprzedniej wersji przepisów.

– „Sytuacja międzynarodowa i prognozy są pozytywne. Do końca kwietnia będziemy mieli znaczną redukcję zakażeń i hospitalizacji” – podkreślił Adam Niedzielski.

Do atmosfery uwalniane są izotopy promieniotwórcze. Alarm w Czarnobylu.

Źródło: PAP

Masaże lecznicze lub relaksacyjne
Masaże lecznicze lub relaksacyjne
29,99 zł
80,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Masaż relaksacyjny pleców od 29,99 zł oraz relaks i odprężenie od 59,99 zł w VITAL-SPORT w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz