Home Kategorie News PILNE! Próba zamachu na Zełenskiego. Schwytano 25 osób na granicy.
4.01K

PILNE! Próba zamachu na Zełenskiego. Schwytano 25 osób na granicy.

PILNE! Próba zamachu na Zełenskiego. Schwytano 25 osób na granicy.

Kolejny zamach na życie prezydenta Ukrainy nie powiódł się. Jak informuje KyivPost, schwytano 25-osobową grupę wojskową na granicy słowacko-węgierskiej.

– „Kolejny zamach na życie Wołodymyra Zełenskiego nie powiódł się. Tym razem w pobliżu granicy słowacko-węgierskiej schwytano 25-osobową grupę wojskową dowodzoną przez rosyjskie służby specjalne. Ich celem była fizyczna eliminacja” – podał „KyivPost” na Twitterze.

Informacja przekazana przez portal ogranicza się wyłącznie do tweeta. Na początku marca w rozmowie z portalem Ukraińska Prawda Mychajło Podolak, doradca Wołodymyra Zełenskiego, przekazał, że „prób przeprowadzenia zamachu na Zełenskiego było kilkanaście, stale otrzymujemy informacje o rosyjskich oddziałach próbujących wtargnąć do dzielnicy rządowej Kijowa”.

W miniony wtorek na pograniczu ukraińsko-słowackim zatrzymano agenta rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa, który organizował grupę dywersyjną i planował zamachy w Kijowie, w tym na prezydenta Zełenskiego.

Tworzona przez agenta FSB grupa dywersyjna miała przedostać się do Kijowa, udając obrony terytorialnej. Celem miał być zamach na Zełenskiego oraz inne akty dywersji w dzielnicy rządowej.

20 marca ukraińskie służby poinformowały, że prezydent Rosji Władimir Putin osobiście zlecił kolejną próbę zabicia prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. W związku z tym zleceniem na Ukrainę przybyli najemnicy związani z wojskową”grupą Wagnera”. Poza prezydentem, płatni zabójcy mieli zamordować najważniejsze osoby na Ukrainie.

Ukraina wymyśliła sposób na wygranie wojny. Polska mogłaby w tym pomóc.

Japoński masaż Kobido
Japoński masaż Kobido
129,99 zł
Oferta zakończona!
Japoński masaż Kobido z demakijażem twarzy, serum i kremem za 129,99 zł w Body Secret & SPA w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz