Home Kategorie Życie Rządy Putina są policzone. Były rosyjski premier powiedział, do kiedy utrzyma władzę na Kremlu.

Rządy Putina są policzone. Były rosyjski premier powiedział, do kiedy utrzyma władzę na Kremlu.

Rządy Putina są policzone. Były rosyjski premier powiedział, do kiedy utrzyma władzę na Kremlu.

Były premier Rosji Michaił Kasjanow udzielił wywiadu brytyjskiej telewizji LBC. W rozmowie stwierdził, że Putin odejdzie od władzy w czasie maksymalnie dwóch lat.

Kasjanow od 1999 do 2000 roku pełnił funkcję ministra finansów Rosji. Później powołano go na stanowisko premiera. Cztery lata później Władimir Putin odwołał go wraz z całym gabinetem. Potem Kasjanow zaczął działać w opozycji. W 2008 roku chciał wystartować w wyborach prezydenckich, jednak jego udział został zablokowany przez Centralną Komisję Wyborczą.

Według Michaiła Kasjanowa wojna na Ukrainie odsłoniła prawdziwe oblicze Putina, które ukrywał od czasów pracy w KGB. W rozmowie z LBC były rosyjski premier stwierdził, że Putin jest coraz bardziej poirytowany działaniem swoich wojsk na Ukrainie, przekonując, że pracownicy tajnych służb nie powinni zostawać głowami państw.

Matt Frei zapytał Kasjanowa, czy Putin spotka się z gniewem Rosjan za bestialski atak na Ukrainę. Polityk podkreślił, że taki rozwój wydarzeń jest prawdopodobny.

– „Nie w krótkim czasie, ale na dłuższą metę tak. Zobaczą rzeczywiste przyczyny i rzeczywiste źródła problemów, które mają. To będą dziesięciolecia płacenia za to, co Putin zrobił dla kraju” – tłumaczył.

Kasjanow dodał, że wobec twardego oporu Ukraińców rządy Władimira Putina potrwają maksymalnie przez dwa lata.

Na koniec były premier odniósł się do postawy NATO, zaznaczając, że powinno bardziej zaangażować się w wojnę w Ukrainie, wprowadzając zakaz lotów nad krajem. Jego zdaniem taki ruch byłby zaskoczeniem dla Putina, który tuż przed inwazją miał uważać, że Zachód zareaguje na atak na Ukrainę, podobnie jak w czasie aneksji Krymu.

PILNE! Próba zamachu na Zełenskiego. Schwytano 25 osób na granicy.

Tajski Rytuał/masaż tybetański
Tajski Rytuał/masaż tybetański
99,99 zł
140,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Rytuał lub masaż za 99,99 zł w Oasis-Med Spa w Toruniu (zamiast 140 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz