Home Kategorie News Media: Ukraińscy negocjatorzy pokojowi i Roman Abramowicz mieli objawy otrucia.
3.01K

Media: Ukraińscy negocjatorzy pokojowi i Roman Abramowicz mieli objawy otrucia.

Media: Ukraińscy negocjatorzy pokojowi i Roman Abramowicz mieli objawy otrucia.

Dwóch ukraińskich uczestników negocjacji z Rosją oraz rosyjski oligarcha Roman Abramowicz mieli objawy otrucia – poinformował Wall Street Journal.

Ukraina i Rosja od momentu rozpoczęcia wojny kilkukrotnie negocjowały. W sprawie jednej z pertraktacji 28 marca ukazały się szokujące doniesienia.

WSJ poinformował, że rosyjski oligarcha, a zarazem zaufany człowiek Putina, Roman Abramowicz oraz dwóch członków ukraińskiego zespołu doświadczyli po spotkaniu na początku marca w Kijowie objawów otrucia.

Abramowicz i negocjatorzy pokojowi z Ukrainy spotkali się na początku marca w Kijowie. Już po spotkaniu doświadczyli niepokojących objawów, tj. zaczerwienienie oczu, bolesne łzawienie i łuszczenie skóry na rękach i twarzy. Wszyscy przeżyli i wrócili do zdrowia. Ofiary mają oskarżać o to przedstawicieli Kremla przeciwnych rozmowom.

Portal śledczy Bellingcat podał z kolei, że miało to miejsce po spotkaniach w dniach 3 – 4 marca, a objawy otrucia w tym przypadku wskazują na użycie broni chemicznej. Śledztwo w tej sprawie miało zostać zorganizowane przez członka zespołu Bellingcat, Christo Grozewa, który w przeszłości brał udział w dochodzeniach w sprawie otrucia przez FSB Siergieja Skripala w Salisbury i Aleksieja Nawalnego. Nim jednak niemieccy eksperci zdołali przeprowadzić badanie, było już za późno na wykrycie trucizny. Uznali jednak, że objawy wskazywały na to, że mężczyźni zostali prawdopodobnie otruci bronią chemiczną, chociaż nie wykluczono też ataku za pomocą promieniowania mikrofalowego.

– „Ich celem nie było zabicie, ale ostrzeżenie” – powiedział Grozew.

Według korespondenta The Guardian Shauna Walkera, który też potwierdził informację o możliwym otruciu, Abramowicz miał stracić wzrok na kilka godzin i był leczony w Stambule, gdzie miała miejsce kolejna runda nieformalnych negocjacji.

„WSJ” podaje, że Abramowicz, oligarcha mający związki z Władimirem Putinem, miał być zaangażowany w rozmowy pokojowe „czasami w połączeniu, a czasami równolegle” z oficjalnym kanałem negocjacji między Kijowem i Moskwą i miał spotkać się w tej sprawie zarówno z Putinem, jak i z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Ławrow znowu się odgraża. Ma na „wrogie narody” plan odwetowy.

Lifting bez skalpela
Lifting bez skalpela
179,99 zł
500,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Lifting bez skalpela: fotoodmładzanie i termolifting Infraterm E-Light od 179,99 zł w Instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz